Wtorek 22 października 2019
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Młodzieżowa Rada Miejska w Jedliczu za utworzeniem miejsca rekreacji, relaksu i aktywnego wypoczynku

Młodzieżowa Rada Miejska w Jedliczu przyjęła projekt społeczny pn. „Strefa Fun” w ramach ogólnopolskich działań „Mądrzy Cyfrowi”, który zakłada utworzenie w Jedliczu miejsca rekreacji, relaksu i aktywnego wypoczynku dla starszych dzieci i młodzieży.

W związku z tym Radni Młodzieżowej Rady na zaproszenie Burmistrz Jolanty Urbanik wraz z dyrektorem ZEASiP Markiem Świdrakiem oraz Bożeną Łańczak – koordynatorem projektu "Strefa Fun", Edytą Styś – Wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Jedliczu i Sekretarzem Barbarą Korzeniowską udali się do skateparku w Jaśle, aby z bliska zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje strefa aktywności dla młodzieży. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem.

Planowane jest spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej z projektantem, który wsłucha się w sugestie młodych radnych oraz pomoże wybrać najlepsze rozwiązania projektowe. Budowa skateparku w Jedliczu byłaby spełnieniem marzeń wielu młodych mieszkańców naszej gminy. Kolejnym ważnym krokiem jest wybór lokalizacji. Sprawa ewentualnego usytuowania obiektu jest nadal otwarta.

Uczniowie szczegółowo analizują potrzeby nie tylko swoje, ale swoich rówieśników. Chcą, aby było to miejsce wspólne.

Słownik: