Wtorek 11 sierpnia 2020
imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

StrefaFun w Konkursie filmowym na najlepszy projekt społeczny

Podczas zeszłorocznych wakacji Szkoła Podstawowa w Jedliczu realizowała pilotażowy projekt dla nastolatków „Mądrzy Cyfrowi”, któremu patronuje  Fundacja "ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom" przy wsparciu Google.org.

Celem przedsięwzięcia było przygotować młodych ludzi do mądrego kreowania rzeczywistości na rzecz wspólnego dobra metodą myślenia projektowego oraz przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W efekcie uczestnicy opracowali swój autorski projekt społeczny, który nazwali StrefąFun. Miałby to być kompleks - „miejscówka” dla młodzieży z terenu gminy w wieku 12-18 lat, który zawierałby elementy skateparku i  pumptracku. Inicjatywa spotkała się z uznaniem Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik oraz  akceptacją Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Relacja filmowa z realizacji działań projektowych zmierzających do powstania StrefyFun została zgłoszona do Konkursu na najlepszy/najciekawszy projekt społeczny w ramach programu edukacyjnego Mądrzy Cyfrowi. Laureaci otrzymają nagrody w postaci bonów na urządzenia multimedialne i zestawów książek dla placówki o wartości zależnej od zajętego miejsca oraz zaproszenia  na Finał Programu, który odbędzie się 24 maja 2019 r. podczas 10. Warszawskich Targów Książki na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Trzymamy kciuki za nasz pomysł i zapraszamy do obejrzenia filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=D-TGFY569IY&t=3s

Koordynatorzy projektu