Czwartek 22 sierpnia 2019
imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych

W dniach 30.03 - 04.05.2019r. w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie odbyła się 26 Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych Strzyżów 2019.

Na tegorocznej wystawie swoje prace zaprezentowało około 100 modelarzy z całego województwa podkarpackiego, w tym duża grupa naszych lokalnych pasjonatów modelarstwa. Liczny udział dzieci i młodzieży to dobry prognostyk na przyszłość - rośnie nam młoda, zdolna kadra modelarzy.

Na wystawie zaprezentowano około 500 modeli wykonanych z wielką precyzją i starannością. Wśród zaprezentowanych modeli były piękne repliki samolotów, czołgów, okrętów wojennych, statków żaglowych oraz przedstawiające fragmenty bitew makiety. Licznie odwiedzająca wystawę publiczność podkreślała wysoki kunszt i staranność wykonanych modeli.

Na wystawie było też coś dla miłośników STAR WARS - piękna replika w skali 1:1 postać „DROIDEKA".

Podczas zakończenia wystawy wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i nagrody rzeczowe z dziedziny modelarstwa ufundowane przez sponsorów.

Jedliczanie uczestniczący w wystawie: Paweł Janas, Zuzanna Janas, Gabriel Janas, Łukasz Rosenbaiger, Joanna Rosenbaiger, Adam Dyląg,

Paweł Janas

Słownik: