Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Piknik Rodzinny w Potoku

Z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca 2019 r. - na stadionie LKS „Nurt” Potok odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Radę Rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Potoku, Sołtysa i Radę Sołecką wsi Potok, LKS „Nurt” Potok, OSP Potok oraz Stowarzyszenie „Troska o Twoją Przyszłość”. Swoją obecnością sobotnie spotkanie zaszczycili: Burmistrz Gminy Jedlicze - pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu – pan Piotr Woźniak, radna Rady Miejskiej w Jedliczu - pani Wenencja Żychowska, Dyrektor Zespołu Ekonomicznego - Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Jedliczu - pan Marek Świdrak, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jedliczu – pani Mariola Twaróg, poprzedni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku - pan Andrzej Dziugan. 

Imprezę plenerową zainaugurowało wystąpienie p.o. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku – pani Agaty Kazalskiej, która powitała zebranych uczestników i życzyła udanej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.

Pierwsza część pikniku upłynęła pod znakiem rozgrywek piłkarskich oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. O godzinie 13.00 na scenie rozpoczął się program artystyczny, zainicjowany przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Potoku, prezentujących montaż słowno - muzyczny dedykowany rodzicom. Później na scenie pojawili się czwartoklasiści wykonujący przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Następnie estradą zawładnęli artyści ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Szkoły Podstawowej w Potoku, którzy wprowadzili zgromadzoną licznie publiczność w tajniki układów tanecznych. Kolejnym punktem programu był występ słuchaczy szkółki wokalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz zespołu „Jarzębina” z Piotrówki, wykonującego muzykę tradycyjną. Na scenie wystąpili również uczniowie SP w Potoku prezentujący swoje umiejętności wokalne, akrobatyczne, teatralne, muzyczne (gra na perkusji). Utalentowane plastycznie uczennice Szkoły Podstawowej w Potoku eksponowały swoje prace w trakcie trwania pikniku. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Ulubiony bohater baśni”, skorzystać z programu treningowego zumby przygotowanego przez uczennice klasy III gimnazjum oraz pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Na murawie stadionu odbył się również pokaz skoków spadochronowych, demonstracja akrobatyczna grupy Flying High Team oraz prezentacja sprzętu gaśniczego przygotowana przez OSP Potok.

Dużym powodzeniem cieszył się konkurs z atrakcyjnymi nagrodami „Zgaduj – zgadula”, licytacje wartościowych przedmiotów przekazanych przez sponsorów oraz pyszne ciasteczka, lody, smakowite zapiekanki, frytki, galaretki, żurek, kiełbaski z grilla oraz napoje.

Wszystkim instytucjom, osobom prywatnym, przedsiębiorcom, którzy przyczynili się do organizacji naszej imprezy składamy serdeczne podziękowania.

Szkoła Podstawowa w Potoku

 

Słownik: