Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sportowy Dzień Dziecka 2019 z GOSiR-em

W ramach Dnia Dziecka w tym roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował pięć turniejów dla dzieci i młodzieży. Były to Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej 3-ek Dziewcząt w Piłce Siatkowej, Turniej Łuczniczy oraz Zawody Wędkarskie. Dodatkową atrakcją w tym roku był przeprowadzony po raz pierwszy Gminny Test Cooper’a, który został zorganizowany przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodowej w Krośnie.

I tym razem nie obeszło się bez nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników naszych zawodów. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które dla zwycięzców z pewnością będą miłym wspomnieniem po przebytych zmaganiach sportowych.

A oto szczegółowe wyniki i klasyfikacje końcowe przeprowadzonych konkurencji:

  • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Ten turniej został zorganizowany jako pierwszy z pięciu, które zostały przygotowane dla dzieci w ramach swojej oferty z okazji Dnia Dziecka. Do zawodów przystąpiło siedmioro uczestników. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Jabłońska Aleksandra, II miejsce Gierlasińska Klaudia a III miejsce Ekert Róża. Czwarta była Witkoś Wiktoria a piąte miejsce zajęła Wojtowicz Maria. U chłopców I miejsca zajęli Nowak Mateusz oraz Nowak Krzysztof odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych.

  • TURNIEJE W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT 3-ek

Do rywalizacji w tej konkurencji zgłosiły się trzy zespoły. Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym”, odbywały się do dwóch setów do 20 pkt., gdzie 20 pkt. był punktem końcowym. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół MIŚKI (PÓŁCHŁOPEK NIKOLA, RÓŻA EKERT, WIKTORIA WITKOŚ), drugie miejsce zajął zespół KARPATKI (ALEKSANDRA JABŁOŃSKA, KLAUDIA GIERLASIŃSKA, ALICJA SURMACZ), a trzecie zespół COŚ-ki (ALEKSANDRA PARADYSZ, MAJA GŁOWACKA , NADIA GŁOWACKA). Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

DRUŻYNA

1

2

3

PKT

MIEJS.

KARPATKI

 

2

0

2

II

COŚ-ki

0

 

0

0

III

MIŚKI

2

2

 

4

I

 

 

  • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

1 czerwca w sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu rozegrano Turniej Piłki Nożnej chłopców. O zwycięstwo w tej konkurencji rywalizowały 4 drużyny, które rozegrały ze sobą mecze systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce wygrał zespół ESSA BYKU przed BAGIETAMI. III miejsce przypadł WYBRZEŻU KLATKI SCHODOWEJ, a czwarte miejsce zajął zespół FC KASZANA. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

 

DRUŻYNA

1

2

3

4

PKT

MIEJS.

FC KASZANA

 

0:1

1:3

1:1

1

IV

ESSA BYKU

1:0

 

1:1

3:1

7

I

BAGIETY

3:1

1:1

 

1:1

5

II

WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ

1:1

1:3

1:1

 

2

III

  • TURNIEJ ŁUCZNICZY

W niedzielę 02.06.2019 r. na torach łuczniczych w Moderówce odbył się turniej dla dzieci. W zawodach wzięło udział 13-ścioro dzieci i w tym dniu każdy mógł poczuć się zwycięzcą.

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Przedszkolna: 1 miejsca : Franciszek Młocek i Ignacy Kudroń

Dziecko Młodsze: 1 miejsce: Grabek Filip 2 miejsce: Gaweł Stanisław

Dziecko: 1 miejsce: Szafran Anna 2 miejsce: Mróz Kamil 3 miejsce: Zajdel Julia

Młodzik: 1 miejsce: Kubit Malwina 2 miejsce: Myśliwiec Aleksandra 3 miejsce: Zajdel Dominika

Junior Młodszy: 1 miejsce: Kozioł Katarzyna 2 miejsce: Szafran Wojciech 3 miejsce: Stach Michał

  • ZAWODY WĘDKARSKIE

Również w niedzielę miały miejsce zawody wędkarskie. Ogółem wystartowało 22 zawodników w jednej grupie wiekowej. Zwycięzcą został Bożek Wiktor uzyskując wynik 3,770 kg przy 3-ch złowionych rybach. II miejsce dla Szymona Kudronia – 2-wie ryby 2,220 kg, a III miejsce wywalczył Jakub Zajechowski – łowiąc jedną rybę o wadze 2,140 kg. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz poczęstunek.

  • GMINNY TEST COOPER’A

Uzupełnieniem oferty z okazji Dnia Dziecka był przeprowadzony po raz pierwszy w Naszej Gminie Test Cooper’a dla mieszkańców naszej okolicy. Przy współpracy z PWSZ Krosno przygotowane zostały dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników imprezy w postaci możliwości różnego rodzaju pomiarów tj.: BMI, masa tłuszczu, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, ilość wody w organizmie, poziom tkanki wisceralnej, a ponad to pomiar cukru we krwi, ciśnienia oraz instruktaż pierwszej pomocy. W tym roku 20 chętnych sprawdziło poziom swojej wytrzymałości. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje przyciągną większą liczbę startujących.

Sponsorem głównym wydarzeń był ORLEN Południe. Organizatorem imprez z okazji Dnia Dziecka była Gmina Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za aktywne spędzenie wolnego czasu.

 

Słownik: