Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Miejsce do wypoczynku w Dolinie Jasiołki. Zagłosuj i wesprzyj projekt

Ruszyła kolejna edycja programu sieci sklepów Tesco "Decydujesz, pomagamy". Tym razem grupa nieformalna "Jętka" z Jedlicza pod patronatem PZW Okręg Krosno zgłosiła do konkursu projekt pn.  "Czas na odpoczynek - naturalnie!". Projekt ma szansę realizacji, gdyż walczy o grant w wysokości 5.000 zł ufundowany przez Fundację Tesco.

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca do wypoczynku w miejscowości Jedlicze. Projekt obejmuje zadaszony ławostół o drewnianej konstrukcji służący do wypoczynku i konsumpcji, a także wyznaczone palenisko.

Przygotowane w dolinie Jasiołki miejsce do rekreacji i odpoczynku będzie służyć całej społeczności lokalnej. Dolina Jasiołki jest bardzo cennym obszarem pod względem przyrodniczym i ekologicznym. Teren nadrzeczny należy do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. 

Dzięki projektowi mieszkańcy gminy będą mieli możliwość obcowania z przyrodą w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Będzie to atrakcyjne miejsce również do aktywności. Lokalizacja umożliwi korzystanie z wytyczonych ścieżek do pieszych wędrówek, tras biegowych i rowerowych.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy zrobić zakupy w sklepie Tesco w Jedliczu lub Strzyżowie, a otrzymany żeton wrzucić do urny projektu – środkowej, oznaczonej na czerwono.  Głosowanie trwa do 14 lipca 2019 r. Pomysłodawcy liczą na wsparcie i z góry dziękują za oddane głosy.

Szczegóły projektu na stronie www.pzw.org.pl/jetka  oraz na FB www.facebook.com/sum.jedlicze.

Tekst: K.B. Zdjęcia: K.B, A.P.

Słownik: