Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

V jubileuszowa edycja Rajdu Przez Miejscowości Gminy Jedlicze już za nami!

Ten „mały jubileusz” pięknego wydarzenia integrującego rodziny przez sport miał miejsce 16 czerwca 2019r.

Pomimo żaru lejącego się z nieba, w niedzielne popołudnie, z uśmiechem na twarzy przez urokliwe zakątki naszej gminy przejechało ponad 250 uczestników rajdu.

Organizowane już od kilku lat wydarzenie gromadzi bardzo liczne grono miłośników i sympatyków rajdów rowerowych. Na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń sportowych Gminy Jedlicze integrujących nie tylko mieszkańców naszej gminy ale i regionu. Stąd tegoroczna edycja zyskała nazwę ogólnopolskiego rajdu. Hasło przewodnie rajdu „Tylko trzeźwy rowerzysta jest cool” nawiązywało do wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

W Biurze Startu przy hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, licznie zgromadzonych uczestników, gości oraz wszystkich wspierających organizację wydarzenia powitała Burmistrz Gminy Jedlicze - Jolanta Urbanik wraz Wojciechem Uramem - inicjatorem rajdu.

Kolarze w kolumnie wyruszyli z Jedlicza na trasę która w tym roku liczyła 33 km, by kolejno przez poszczególne miejscowości gminy to jest Chlebna, Piotrówka, Podniebyle, Poręby, Długie, Żarnowiec, Dobieszyn, Potok, dotrzeć do Jaszczwi. Po drodze uczestnicy mogli na chwilę odpocząć i zebrać siły na dalszą trasę podczas postoju zaplanowanego przy Domu Ludowym w Żarnowcu.

Na trasie rajdu, w Jedliczu przy ulicy Naftowej do uczestników dołączyła grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, która z różnych względów nie mogła wyruszyć w długą trasę. Wszyscy kolarze wspólnie podążyli do upragnionej mety, która w tym roku została zorganizowana na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaszczwi, w pobliżu zabytkowego dworku Stojowskich.

Kolumnie rajdu towarzyszyły służby porządkowe, oraz media.

Pomimo zmęczenia, z wielkim impetem peleton wjechał na boisko przy szkole, będące końcem trasy rajdu. Na wszystkich uczestników czekały przygotowane atrakcje, w tym pieczenie kiełbaski na ognisku, losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów, występ młodego ambitnego zespołu VAMOS z Długiego, oraz występ dzieci. Atrakcje dostarczyły wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

Podczas wydarzenia, już na mecie przeprowadzona została akcja pomocy choremu dziecku „Dar Serca” na ratowanie zdrowia i życia Kuby.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pamiątkowe medale, które zostały przygotowane dla pierwszych 100 osób zapisanych na rajd. Medale wręczyli: Burmistrz Gminy Jedlicze i Wojciech Uram, którzy również złożyli gorące podziękowania uczestnikom rajdu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji, uświetnienia i promocji wydarzenia. Nie zabrakło też ciepłych słów w kierunku inicjatora rajdu Wojciecha Urama i jego przyjaciół, sponsorów oraz wszystkich, którzy zorganizowali i wspomogli akcję pomocy.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy włączyli się w organizację rajdu, a wśród nich: GOSiR Jedlicze, GOK Jedlicze, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaszczwi, SPG ZOZ Jedlicze, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Komenda Policji w Krośnie wraz z Komisariatem Policji w Jedliczu, Sołtys Sołectwa Żarnowiec, Kopalnia Sanockiego Zakładu Górnictwa Ropy i Gazu w Jaszczwi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości na trasie i dalszego rozwijania kolarskiej pasji.

Słownik: