Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Dni Jedlicza 2019

Tegoroczne Dni Jedlicza rozpoczęły się od barwnych występów zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Niezwykłe pokazy taneczne w wykonaniu naszych młodych artystów nagrodzone zostały gromkimi brawami. Program muzyczny zapoczątkował zespół Hit Boyz z Kielc, który zagrzewał wszystkich do wspólnej zabawy w rytmach największych przebojów Disco Polo. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Masters, znany z hitu „Żono Moja”. Grupa założona 10 lat temu przez Pawła Jasionowskiego zgromadziła wiernych fanów, którzy wraz z  zespołem śpiewali największe jego przeboje. Pierwszy dzień trwania imprezy zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Niedzielne występy zainaugurował nasz lokalny zespół Vamos, założony  przez młodych, ambitnych, utalentowanych oraz pełnych energii muzyków. Następnie zaprezentowała się kapela podwórkowa Tanie Dranie, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Muzycy wykonali piosenki podwórkowe, biesiadne oraz utwory związane z folklorem miejskim. Kolejnym wykonawcą był włoski muzyk Roberto Zucaro, który zagrzewając do wspólnej zabawy podbił serca jedlickiej publiczności. W niezwykłą podróż po Ukrainie w klimatach rock, ska, punk, reggae zabrał nas pełen energii zespół Kozak System. Dopełnieniem niedzielnego bloku muzycznego był występ legendy polskiego punkrocka zespołu KSU. Koncert zespołu okazał się nie lada gratką dla zebranych fanów, którzy jeszcze długo po koncercie skandowali nazwę grupy. Dni Jedlicza zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni oraz prezentacja niezwykłej aranżacji, składającej się z połączenia rytmów Afryki Zachodniej i prawdziwymi piosenkami śpiewanymi w oryginalnym języku Zamieszańców w wykonaniu zespołu Zamieszańcy, założonego w Wólce Bratkowskiej.

Organizatorzy, tj. Burmistrz Jolanta Urbanik oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu składają gorące podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do przygotowania tak wspaniałego wydarzenia, a w szczególności wszystkim przybyłym jednostkom strażackim, policji oraz służbom ratowniczym, które czuwały nad naszym bezpieczeństwem.  

sobota 6 lipca

niedziela 7 lipca

Słownik: