Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Uroczyste Obchody Święta Policji

Dnia 17 lipca br. na krośnieńskim Rynku odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji oraz jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala w kościele Trójcy Przenajświętszej, Bazylice Kolegiackiej. Po mszy wszyscy zaproszeni goście, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni wspólnie przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, znajdujący się na krośnieńskim Rynku, gdzie miał miejsce uroczysty apel.

W wyjątkowym jubileuszu uczestniczyli nie tylko policjanci, ale także przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy oraz kierownicy instytucji współpracujących z policją.

Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie złożyła podziękowania Policjantom i Policjantkom, a także Cywilnym Pracownikom Policji za ich dotychczasowe pełne zaangażowanie.

Podczas uroczystych obchodów Policjanci, którzy wzorowo realizują swoje zadania z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł. insp. Leszka Buryły odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród mianowanych na wyższe stopnie służbowe zostali Policjanci z Komisariatu w Jedliczu:

- komisarz Mariusz Gałązka - mianowany na stopień nadkomisarza,
- starszy aspirant Stanisław Hendzel - mianowany na stopień aspiranta sztabowego,
- aspirant Monika Forystek - mianowany na stopień starszego aspiranta,
- starszy sierżant Zbigniew Borkowski - mianowany na stopień sierżanta sztabowego,
- starszy posterunkowy Jakub Krajewski - mianowany na stopień sierżanta.

Wszystkim awansowanym Policjantom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w realizację powierzonych zadań oraz wzorową służbę na rzecz naszych mieszkańców!

(fot: Komenda Miejska Policji w Krośnie)

(fot: Komenda Miejska Policji w Krośnie)

(fot: Komenda Miejska Policji w Krośnie)

(fot: Komenda Miejska Policji w Krośnie)

(fot: terazkrosno.pl)

(terazkrosno.pl)

Słownik: