Sobota 7 grudnia 2019
imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Wsparcie energetyki rozproszonej - kolejny etap prac

Szanowni Państwo,

Miło mi jest poinformować, że Gmina Jedlicze wdrożyła kolejny etap prac związanych z realizacją projektu „ Wsparcie energetyki rozproszonej wśród mieszkańców Gminy Jedlicze i Gminy Dukla”. 

W drodze przetargu nieograniczonego wyłoniony został Wykonawca, który dokona montażu kotłów opalanych biomasą (pellet) i gruntowych pomp ciepła, a jest nim Konsorcjum firm NIKMAR Ekologiczne Systemy Grzewcze  Zakład Handlowo Usługowy Nikanowicz z Janowa Lubelskiego oraz Rakoczy Stal Sp.j. ze Stalowej Woli. 

W dniu 2 sierpnia podpisałam umowę z wyłonionym wykonawcą zgodnie z którą, montaż powyższych instalacji zostanie zrealizowany do końca października bieżącego roku.

Przed rozpoczęciem prac montażowych niezbędne jest zawarcie umowy pomiędzy mieszkańcami, a Gminą Jedlicze oraz wpłata II transzy kosztów współfinansowanych ze środków UE. 

Mieszkańcy będą zapraszani drogą telefoniczną do Urzędu Gminy w celu podpisania umów.
Niezbędne do podpisania umowy będzie stawienie się wszystkich właścicieli nieruchomości z dowodami osobistymi i dokumentami potwierdzającymi nr działki, na której ma zostać zamontowana instalacja. 

Ponadto uprzejmie informuję, iż w miesiącu sierpień planowane jest podpisanie umowy z Wykonawcą do montażu układów solarnych i fotowoltaicznych. O kolejnych etapach realizacji zadania w tym zakresie będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Gminy Jedlicze. 

Szczegółowe informacje udzielane są w pokoju nr 2 Urzędu Gminy w Jedliczu. 

Osoby do kontaktu: Roksana Ślączka, Mateusz Jamrogiewicz, telefon 13 44 847 43.

Burmistrz Gminy Jedlicze


 

INFORMACJA WYKONAWCY MONTAŻU KOTŁÓW DLA MIESZKAŃCÓW

Projekt zakłada wykonanie kotłowni z podłączeniem do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) mieszkańca z zastosowaniem oddzielnych pomp zasilających c.o. i c.w.u. Jeżeli mieszkaniec ma ogrzewanie c.o. i c.w.u. realizowane z jednej pompy, może pozostawić takie rozwiązanie. Wykonawca zaleca jednak zakup pompy elektronicznej i dostarczenie jej do zamontowania przez Wykonawcę, w którego gestii jest jej zamontowanie wraz z niezbędną armaturą i włączeniem do istniejącej instalacji w ramach kotłowni.

Jeżeli podgrzewacz c.w.u. jest poza kotłownią to doprowadzenie przewodów do kotłowi jest w gestii mieszkańca.

Mieszkaniec sam decyduje o zakupie pompy elektronicznej.
W zakresie wykonania prawidłowego zamknięcia lub otwarcia systemu centralnego ogrzewania mieszkaniec ponosi koszt montażu: 150 zł – płatne instalatorowi kotłowni.
Mieszkaniec również sam decyduje o zakupie zaworu DBV i przeponówki oraz pozostałego wyposażenia.

Słownik: