Poniedziałek 24 lutego 2020
imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Decydujesz, pomagamy - zakończenie projektu

W sobotnie popołudnie, 24 sierpnia, w Jedliczu na Zawodziu zgromadziła się duża grupa spacerowiczów aby poznać ścieżki przyrodniczo-turystyczne wytyczone przy realizacji projektu „Bliżej NATURY- turystycznie i sportowo”. Projekt zrealizowała grupa Cybantów i Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Podkarpacie” przy wsparciu Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Nadleśnictwa Kołaczyce, Stowarzyszenia Turystycznego „Cyba” oraz Urządu Gminy Jedlicze i finansowanego przez TESCO, w V edycji programu grantowego „Decydujesz –pomagamy”.

Przecięcia symbolicznej wstęgi wejścia na trasę, obok tablicy informacyjnej, dokonała pani burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, przedstawiciele Nadleśnictwa Kołaczyce pani Gabriela Markowicz i pan Ryszard Betlej i oraz w imieniu realizatorów projektu pani Dorota Mróz.

Podczas wędrówki można było poznać funkcję stawów retencyjnych, historię grodziska, obserwować leśną gospodarkę, ślady bobrów, zioła i rośliny inwazyjne a nawet znaleźć okazałe borowiki.

Po przejściu trasy leśnej i trasy wśród żeremi wszyscy spotkali się przy ognisku na tradycyjnej kiełbasce. Prezes MUKS „Podkarpacie” Piotr Bril podziękował tym, którzy poświęcili swój czas przy opracowaniu i wytyczaniu tras. Pozostał trwały ślad ich pracy w dolinie Jasiołki i na zalesionym wzniesieniu Potakówki.

W jaki sposób będzie służył mieszkańcom i przyjezdnym zależy od nich samych. Zapraszamy do wędrowania wytyczonymi trasami w każdej porze roku, bo bliskie też może być ciekawe.

D. Mróz

Słownik: