Wtorek 1 grudnia 2020
imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Długiem

Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem świętuje w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w niedzielę (6 października) w sali Domu Ludowego odbyły się uroczystości jubileuszowe.

„Nasza organizacja nigdy nie przestała istnieć, a wszystkie czyny społeczne nie obyły się bez udziału Kobiet” – piszą w swojej kronice Gospodynie z Długiego. I tak jest do dnia dzisiejszego, o czy świadczą przeróżne uroczystości, w których Panie chętnie biorą udział.

Na wyjątkowy Jubileusz przybyła imponująca liczba niemal 50 gospodyń z Długiego, które działały w organizacji na przestrzeni ostatnich lat. Wszystkie członkinie Koła zostały obdarowane symboliczną różą wręczoną  przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka oraz Z-cę Dyrektora GOK w Jedliczu Zygmunta Jerzyka. 

Uroczystość zgromadziła znamienitych gości, wśród których byli m.in.: Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Senator RP Alicja Zając, Burmistrz Jolanta Urbanik, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Joanna Bril, Wicestarosta Krośnieński Andrzej Guzik, Radny Powiatu Krośnieńskiego Zygmunt Ginalski, Kierownik Biura Powiatowego Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR Anna Oleksińska, Przewodniczący Rady Miejskiej  Piotr Woźniak, Z-ca Dyrektora GOK Zygmunt Jerzyk, Dyrektor PKO Banku Polskiego z oddziału w Jedliczu Piotr Waśko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Długiem Elżbieta Leszczyńska, przedstawicieli OSP Długie, reprezentacje Kół Gospodyń działających na terenie Gminy Jedlicze.

Przewodnicząca Ewa Michniewska w imieniu Koła podziękowała wszystkim Paniom zaangażowanym w rozwój i funkcjonowanie prężnie działającej organizacji, a w szczególności Paniom pełniącym funkcje przewodniczących w latach ubiegłych. Okazjonalny program artystyczny przygotowany przez gospodynie został przyjęty ogromnymi brawami. Zaproszeni goście mogli skosztować doskonałej kuchni, lokalnych smakołyków oraz niespodzianki w postaci okazałego tortu. Spotkanie było okazją do podsumowań, wspólnych rozmów, prezentacji prac mieszkańców Długiego oraz występów i świetnej zabawy.

Słownik: