Wtorek 1 grudnia 2020
imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Łukasiewicz Nafciarz Romantyk na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles

Łukasiewicz Nafciarz Romantyk zostanie pokazany w czasie 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18- 24 października. Celem Festiwalu jest popularyzacja Polski, polskiej kultury i polskiej sztuki filmowej w Hollywood.

Gala inaugurująca odbywa się w październiku w słynnym Grauman's Egyptian Theatre przy Hollywood Boulevard w Los Angeles. Jest jednym z największych na świecie i największym w Hollywood przeglądem polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego.

Jury nagradza najlepsze filmy minionego roku. Do tej pory nagrody zdobyły takie produkcje jak: "Ida", "Miasto 44", "Pogoda na jutro", a także reżyserzy: m.in. Paweł Pawlikowski, Jan Komasa, czy Jerzy Stuhr. W festiwalu biorą udział również zagraniczne gwiazdy współpracujące z polskimi filmowcami (m.in. Andy Garcia, Emmanuelle Seigner i Hugh Grant).

Festiwal jest organizowany od 1999 roku przez Polish American Film Society przy wsparciu między innymi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles oraz Departamentu Kultury Miasta Los Angeles.

TV Obiektyw

Słownik: