Poniedziałek 13 lipca 2020
imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Historyczne osiągnięcie uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu

10 października br. w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się Sportowe Podsumowania Roku Szkolnego 2018/2019. Udział w imprezie wzięły najlepsze szkoły powiatu krośnieńskiego. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Jedliczu, której sportowcy spisali się rewelacyjnie. Nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w skali powiatu.  Dużym sukcesem było zajęcie 8 miejsca w województwie w gronie 605 sklasyfikowanych szkół w kat. Igrzyska Dzieci i 9 miejsca w województwie w gronie 634 sklasyfikowanych szkół  w kat. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Należy zaznaczyć, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu zdobyli największą ilość pozycji medalowych w historii Powiatu Krośnieńskiego na szczeblu startów wojewódzkich. Wielki wpływ na wyniki sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu mieli nauczyciele wychowania fizycznego: Panie Elżbieta Pitrus, Elżbieta Biernacka oraz Panowie Robert Gleń i Piotr Bril. Łącznie odbyło się blisko 50 zawodów, w których uczestniczyła imponująca liczba 2 000 sportowców.

Wyniki przedstawiały się następująco:

Igrzyska Dzieci:

I miejsce SP Jedlicze. Szkoła reprezentowała powiat: w biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym, łyżwiarstwie oraz narciarstwie biegowym.

Największe sukcesy szkoły to:

- srebrny medal w narciarstwie biegowym dziewcząt,
- srebrny medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
- brązowy medal w narciarstwie biegowym chłopców,
- brązowy medal w drużynowych biegach przełajowych chłopców (rocznik 2006-2007),
- brązowy medal Nikoli Mróz w narciarstwie biegowym,
- V miejsce Jakuba Półchłopka w narciarstwie biegowym.

Łącznie uczniowie SP Jedlicze zdobyli 535 punktów, co dało 8 miejsce w województwie na 605 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce - SP Posada Górna. Szkoła reprezentowała powiat : IMSZS w LA ,konkursie Baw się z nami, koszykówce chłopców, czwórboju lekkoatletycznym, piłce ręcznej dziewcząt i narciarstwie biegowym. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 477 punktów co dało 12 miejsce w województwie na 605 sklasyfikowanych szkół.

III miejsce - SP Lubatowa. Szkoła reprezentowała powiat: w biegach przełajowych, gimnastyce dziewcząt i narciarstwie biegowym. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 399 punktów co dało 17 miejsce w województwie na 605 sklasyfikowanych szkół.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

I miejsce - SP Jedlicze. Szkoła reprezentowała powiat : w narciarstwie biegowym, biegach przełajowych, piłce ręcznej oraz łyżwiarstwie.

Największe sukcesy tej szkoły to:

- złoty medal w narciarstwie biegowym chłopców  (5 w Polsce),
- złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
- złoty medal w drużynowych biegach przełajowych chłopców,
- złoty medal Karola Maciejowskiego w narciarstwie biegowym,
- brązowy medal Jakuba Biskupa w narciarstwie biegowym,
- V miejsce Kamila Mroza w narciarstwie biegowym.                                                                                            

Łącznie uczniowie SP Jedlicze zdobyli 533 punkty co dało 9 miejsce w województwie na 634 sklasyfikowane szkoły.

II miejsce - SP Jaśliska. Szkoła reprezentowała powiat: w narciarstwie biegowym oraz biegach przełajowych. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 218 punktów co dało 32 miejsce w województwie na 634 sklasyfikowane szkoły.

III miejsce - SP Posada Górna. Szkoła reprezentowała powiat: w piłce ręcznej oraz narciarstwie biegowym. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 218 punktów co dało 32 miejsce w województwie na 634 sklasyfikowane szkoły.

 

Słownik: