Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Potrójna uroczystość w Szkole Podstawowej w Potoku

W dniu  14 października br. w Szkole Podstawowej w Potoku odbyła się wyjątkowa, potrójna, uroczystość z okazji pasowania na ucznia pierwszoklasistów, Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona - Edmunda Łozińskiego. Szkolne wydarzenie zaszczycili swoją obecnością emerytowani nauczyciele szkoły, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania.

Pasowanie na ucznia i przysięgę na sztandar szkoły poprzedziły występy artystyczne w wykonaniu pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie udowodnili, że potrafią zapamiętać i pięknie wyrecytować teksty poetyckie, zaśpiewać wspólnie piosenki, a także rozwiązać zagadki. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Potoku dokonała pani dyrektor Agata Kazalska, która pogratulowała serdecznie uczniom i ich rodzicom oraz życzyła nowym członkom społeczności szkolnej radości oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w trakcie kolejnego etapu edukacyjnego.

W Dniu Nauczyciela popłynęły dedykowane pedagogom piosenki, wiersze i życzenia przygotowane przez uczniów klasy III i V. Tradycyjne życzenia, kwiaty i pyszny tort - złożone na ręce pani dyrektor od przedstawicieli rady rodziców - zakończyły tę część uroczystości.

W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły Edmunda Łozińskiego w czwartek, 10 października, w klasach V-VIII został przeprowadzony konkurs matematyczny "Patron Szkoły w geometrii". Natomiast w piątek, 11 października, przedstawiciele grona pedagogicznego odwiedzili grób rodziny Łozińskich na jedlickim cmentarzu. Nauczyciele złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili pamiątkowe znicze.

14 października uczniowie, którzy przyszli do szkoły w stroju z czasów Edmunda Łozińskiego wzięli udział w zabawie, polegającej na poszukiwaniu skarbów. Finałem tej części uroczystości był happening patriotyczny przygotowany specjalnie z okazji Dnia Patrona. Budziki "wydzwaniały" wolną i niepodległą Polskę, na głowy zaskoczonych widzów sfruwały kolorowe balony i kartki z cytatami i kwiatami. Wreszcie wjechał biało-czerwony, pudełkowy tort, którym częstowano zaproszonych gości. Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona Szkoły było złożenie biało-czerwonej wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Edmunda Łozińskiego.

W przygotowanie uroczystości zaangażowali się przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej w Potoku - nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Szkoła Podstawowa w Potoku

Słownik: