Sobota 26 września 2020
imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Gmina Jedlicze i Burmistrz Jolanta Urbanik Inwestorem na Medal!

Gmina Jedlicze i Burmistrz Jolanta Urbanik to jeden z najaktywniejszych inwestorów województwa podkarpackiego, który z sukcesem realizuje wytyczony projekt, jakim jest tworzenie coraz lepszych warunków i szeroki dostęp mieszkańców gminy do sportu oraz rozszerzanie zaplecza turystyczno-sportowego.

To dzięki tym staraniom 14 listopada br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Burmistrz Jolanta Urbanik odebrała prestiżowe wyróżnienie, przyznane za wyjątkowe działania na rzecz rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej na przestrzeni ostatnich lat.

Kapituła konkursu Budowniczy Polskiego Sportu honorując najaktywniejsze samorządy, w swoich ocenach brała pod uwagę opinie niezależnych instytucji i ośrodków badawczych oraz nominacje marszałków województw. Wspólnie z urzędami marszałkowskimi poddano kompleksowej analizie osiągnięcia infrastruktury sportowej i rekreacyjnej regionów, gmin oraz powiatów.

Jednym z naszych priorytetów jest rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz wspieranie działań na rzecz rozwoju sportu wśród dzieci, młodzieży, a także całej społeczności lokalnej - mówi Burmistrz Jolanta Urbanik.

Jubileuszowa XX Gala Sportowa Polska zgromadziła licznych samorządowców z całej Polski, w tym wybitnych sportowców, takich jak Anita Włodarczyk, Janusz Szewiński, Andrzej Supron oraz Jacek Wszoła, a samej inicjatywie patronowali marszałkowie województw, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz czołowe organizacje sportowe.

Największe obiekty, które powstały lub zostały zmodernizowane w ostatnich latach w Gminie Jedlicze:
- Nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Szkole Podstawowej w Moderówce (2018r.), 
- Modernizacja boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej w Długiem (2017 r.),
- Wielofunkcyjny kompleks lodowisko/kort (2016r.),
- Place rekreacyjne (2012r.-2019r.).

To tylko część naszej atrakcyjnej bazy sportowo-rekreacyjnej, a w najbliższych planach są kolejne inwestycje ukierunkowane na infrastrukturę.

Słownik: