Wtorek 11 sierpnia 2020
imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Świąteczny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu można było posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Swoje zdolności wokalne zaprezentowało blisko 100 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. W sobotę 21 grudnia na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z: Samorządowego Przedszkola w Jedliczu, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Dobieszynie, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Michalitek w Jedliczu oraz Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi.

Młodych artystów oceniała komisja złożona z zawodowych muzyków w składzie: Szczepan Woźniak- przewodniczący, Damian Pis oraz Jan Radoń. I miejsce wyśpiewała Magdalena Bobusia z Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi, II miejsce jury przyznało Kornelii Kubit z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi , a III miejsce zajęła Nadia Baran z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i drobne upominki.

Drugiego dnia konkursu zaprezentowali się uczniowie klas I- III, IV- VI i VII VIII Szkół Podstawowych. Znakomicie zaprezentowali kolędy i pastorałki, wykazując się talentem muzycznym, ciekawym doborem repertuaru i stroju a przede wszystkim odwagą występując przed liczną publicznością. W kategorii klas I- III Szkoły Podstawowej jury w składzie: Szczepan Woźniak- przewodniczący, Damian Pis oraz Sławomir Głowacki przyznało:

I miejsce Nadii Lichoń ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu,
II miejsce Nikoli Ciupie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu,
III miejsce Paulinie Kocur ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Szlachta i Nadia Targ ze Szkoły Podstawowej w Potoku, Emilia Ochała, Amelia Kłosowicz, Gabriela Gomółka i Lena Pilch ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu oraz Sara Penar, Emilia Wojtowicz, Klara Dziura, Szymon Michalski, Lena Czaja i Jan Janocha ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie.

W kategorii klas IV- VI Szkoły Podstawowej przyznano:

I miejsce Martynie Jajeśniak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu,
II miejsce Wiktorii Żołnie również z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu,
III miejsce Zuzannie Wiśniowskiej ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie.

Wyróżnienia otrzymali:Roksana Fejkiej i Oliwia Serwińska ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Magdalena Okrzesa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaszczwi, Kamila Bełch ze Szkoły Podstawowej w Moderówce, Jan Wojdyło z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu i Wioletta Wiśniowska ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Na zakończenie zmagań konkursowych kolędy i pastorałki zaśpiewali uczniowie klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej. I miejsce jury przyznało Karolinie Turek ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie II miejsce wyśpiewała Dominika Bondaronek ze Szkoły Podstawowej w Moderówce, a III miejsce zajęła Wioleta Sysoł ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce. Podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek wręczono również nagrody za Konkurs Plastyczny „Świąteczne anioły”, na który wpłynęło 120 prac. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie i zapraszamy w przyszłym roku.

GOK w Jedliczu

Słownik: