Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

NASZ WIENIEC NA DOŻYNKACH POWIATOWYCH

Dożynki powiatu krośnieńskiego odbyły się w tym roku 6 września, w Iwoniczu. Nie zabrakło na nich delegacji z gminy Jedlicze.
 
 
 
 
 

Msza św. w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu zgromadziła delegacje z 9 gmin powiatu krośnieńskiego. Naszą Gminę reprezentowało Osiedlowe Koło Kobiet Jedlicze Borek.
Kołacze dożynkowe z rąk starostów dożynkowych przyjęli Burmistrz Gminy Jedlicze Zbigniew Sanocki i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz.
Tradycyjne „obśpiewanie” wieńca przez naszą delegację odbyło się przy akompaniamencie na akordeonie w wykonaniu Krzysztofa Karamusa.
Podczas dożynek zostali również uhonorowani rolnicy z poszczególnych gmin. Z naszej wyróżniono Państwa Krystynę i Zbigniewa Bobusiów z Żarnowca i Stanisława Lubasia z Jaszczwi. Otrzymali oni pamiątkowe panny dożynkowe z wygrawerowanymi podziękowaniami za trud pracy na roli.
Stoisko Gminy Jedlicze przyciągało uwagę za sprawą przepięknego rękodzieła autorstwa uczstników koła plastycznego prowadzonego przez Zofię Kędzierską. Prace tkackie i malowane na szkle zaskakiwały różnorodnością tematów i kolorów.
 
Słownik: