Czwartek 9 lipca 2020
imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Akcja "Misie Ratownisie" w SP w Jedliczu

Pluszak w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku, pożaru, szoku pourazowego, pobytu w szpitalu czy karetce. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem może okazać się bardzo użyteczny! To właśnie jest zadanie dla Misia Ratownisia.

Akcja „Misie Ratownisie” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundację Wsparcie112. Celem przedsięwzięcia jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach! Każde dziecko zabiera Misia do domu, dlatego potrzeba naprawdę wiele zabawek!

Podczas ostatniej edycji akcji ratownicy i wolontariusze z Krosna zebrali ponad 100 tysięcy pluszowych misiów. Samorząd Uczniowski SP w Jedliczu postanowił zjednoczyć siły i podjął wyzwanie, aby zwiększyć tę liczbę. Uczniowie z dużym entuzjazmem włączyli się w działania. Sami zobaczcie….

Oglądaj film promujący ogólnopolską akcję Misie Ratownisie – wielka akcja!

Opiekunowie SU Szkoły Podstawowej w Jedliczu