Poniedziałek 24 lutego 2020
imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

HONOROWY OBYWATEL GMINY JEDLICZE

W sobotę, 12 września br., Jan Such, trener siatkarski, odebrał z rąk Burmistrza Gminy Jedlicze, akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Jedlicze. Odbyło się to podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Jedlicza.
 
 
 

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Jedlicze Rada Miejska w Jedliczu przyznała Janowi Suchowi w dniu 26 czerwca br., uchwałą nr LVI/308/2009, a uroczyste wręczenie odbyło się w minioną sobotę. Uroczyste wręczenie poprzedził mecz piłki siatkowej miedzy VK CHEMES HUMENNE SŁOWACJA, a KS JADAR RADOM, którego trenerem jest obecnie Jan Such.
Odznaczony jest z pochodzenia jedliczaninem. Przygodę z siatkówką zaczął jako szesnastolatek w trzecioligowej Resovii Rzeszów. Na swoim koncie ma cztery tytuły Mistrza Polski i jeden wicemistrza. Jako zawodnik grał z drużyną z Grenoble, z którą zdobył mistrzostwo i Puchar Francji, a po studiach na warszawskim AWF – ie, grał w Resovii. Klub wywalczył wtedy Puchar Polski i dwukrotnie brąz w Mistrzostwach Polski. Później, już jako trener, prowadził kluby ligowe w Szwajcarii, a po powrocie do Polski: Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle, Klub Sportowy Ivett Jastrzębie Borynia, Akademicki Klub Sportowy Resovia Rzeszów (seria B), a obecnie JADAR RADOM.
 
Słownik: