Środa 23 sierpnia 2017
imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Oświata i wychowanie

Wakacyjne wycieczki do Krakowa i w Bieszczady

sie.
22

W piękne wakacyjne dni 10 i 17 sierpnia br. roku odbyły się wycieczki do Krakowa oraz w Bieszczady. W wycieczkach uczestniczyły dzieci oraz młodzież ze Świetlic Opiekuńczo - Wychowawczych działających na terenie Gminy Jedlicze.

Podróż po Krakowie (10.08) rozpoczęła się od pobytu w Parku Wodnym. Po trzygodzinnych szaleństwach w największym Aquaparku w kraju, wszyscy udali się na Wawel i krakowskimi ulicami przemieścili się do Rynku Głównego, gdzie czekał przygotowany wcześniej obiad. Po posiłku cała grupa podziwiała Sukiennice. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a także wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym gdzie mogli z bliska zaobserwować życie zwierząt.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Szkoła Podstawowa w Długiem w programie Erasmus +

sie.
21

Szkoła Podstawowa w Długiem w latach 2013 – 2015 brała udział w projekcie europejskim programu Comenius „The World is Our Playground. Let’s Share Our Games” – „Świat jest naszym miejscem zabaw – podzielmy się nim”. Jakże miło jest zakomunikować, że SP w Długiem po raz kolejny uzyskała akceptację Narodowej Agencji na realizację nowego projektu programu Erasmus + Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne współpracy szkół. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Piknik w Chlebnej

sie.
08

W niedzielę przy Domu Ludowym w Chlebnej zorganizowano piknik rodzinny. Na wszystkich przybyłych gości czekał szereg atrakcji. Zebranych powitali, życząc dobrej zabawy, Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Ryszard Zagórski oraz Sołtys Chlebnej Pani Ewa Okulska. Milusińscy mogli wsiąść do wozu strażackiego miejscowego OSP, czy przejechać się bryczką. Animatorzy przygotowali również wiele zabaw i gier na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany plac zabaw Na zakończenie zorganizowano grill.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Piknik w Podniebylu

sie.
08

W minioną sobotę (5.08) odbył się piknik rodzinny w Podniebylu. Korzystając z pięknej pogody wielu mieszkańców postanowiło spędzić popołudnie podczas wspólnej zabawy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mogły zainteresować zarówno najmłodszych jak i ich rodziców. Wszystkich zebranych powitali m.in. Zastępca Burmistrza – Ryszard Zagórski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu – Piotr Woźniak, Sołtys wsi Podniebyle – Iwona Ryczek oraz Radna Jolanta Woźniak.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Wakacje z Pippi Pończoszanką

sie.
07

- Włosy jej, koloru marchewki, splecione były w dwa sztywne, sterczące warkoczyki. Mały nos w kształcie kartofelka cały usiany był piegami. Szerokie, roześmiane usta ukazywały zdrowe białe zęby. Sukienkę miała dość dziwną - czy wiecie o kogo chodzi?

Nasza biblioteka gościła niezwykłego gościa, a była to Pippi Pończoszanka. Przez dwa tygodnie spotkań wszystkie dzieci mogły przeżyć i poznać niesamowitą dziewczynkę. Czytając opowiadania o jej niezwykłych przygodach, oglądając bajki a czasami zachowując się jak ona mogliśmy znaleźć się w jej niecodziennym świecie.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Plenerowe zajęcia świetlicowe „Bezpieczne wakacje w rolnictwie”

lp.
19

15 lipca 2017r. w godzinach popołudniowych dzieci, młodzież, mieszkańcy z Żarnowca i okolicznych wsi uczestniczyli w edukacyjnym spotkaniu świetlicowym pod hasłem „Bezpieczne wakacje w rolnictwie”. Celem spotkania w plenerze, na parkingu przy Szkole Ludowej w Żarnowcu było edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie nawyku bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach  życiowych.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie