Piątek 25 września 2020
imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Oświata i wychowanie

Nominacja na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Długiem

wrz.
02

Miło nam poinformować, że w dniu 31 sierpnia br. z rąk Z-cy Burmistrza Gminy Jedlicze Marcina Filipa, nominację dyrektorską odebrała Pani Urszula Buczyńska - Bolanowska, która przejmie okresowe pełnienie funkcji dyrektora w Szkole Podstawowej w Długiem. Nowa dyrektor zastąpi na stanowisku Panią Elżbietę Leszczyńską. Podczas uroczystego wręczenia nominacji obecny był także dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Jedliczu Marek Świdrak, który pogratulował nowej dyrektor i życzył wielu sukcesów, powodzenia w pracy z uczniami oraz sprawnego zarządzania placówką.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze za bardzo dobre wyniki w nauce

cz.
30

W piątek 26 czerwca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Jedliczu przyznane zostały  nagroda Burmistrza Gminy Jedlicze dla najzdolniejszych uczniów.  Nagroda jest wręczana corocznie uczniom, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a także odznaczają się wzorowym zachowaniem oraz uzyskali pierwsze miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, mają wybitne osiągnięcia sportowe, muzyczne lub artystyczne w skali powiatu, województwa lub kraju.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wyjątkowe wyróżnienie dla ucznia Szkoły Podstawowej w Jedliczu

cz.
25

Uczeń klasy VII b Szkoły Podstawowej w Jedliczu Mateusz Fałat, otrzymał wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane najlepszym uczniom przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch. Mateusz to laureat konkursów przedmiotowych z matematyki oraz języka polskiego, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Historyczno – plastyczne sukcesy uczniów z Potoka

cz.
18

Dworek w Żarnowcu i mistrzyni Konopnicka stały się nieoczekiwanie w tym roku leitmotivem Szkoły Podstawowej w Potoku. Jesienią piątka utalentowanych uczennic opublikowała artykuł na portalu naukowym Narodowego Centrum Kultury. W swojej publikacji autorki próbowały odpowiedzieć na pytanie: Co ma wspólnego Maria Konopnicka i Louis Vuitton? Przygotowany przez nie tekst spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem wytrawnych recenzentów.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Sukces uczennicy ZSP w Żarnowcu w konkursie „Architektura Podkarpacia”

cz.
08

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Architektoniczno – Budowlanych w Krośnie. Temat konkursu dotyczył Architektury Podkarpacia przedstawionej w pracy plastycznej. Jego celem było rozbudzanie poczucia piękna i zainteresowanie architekturą naszego regionu. W konkursie wzięła udział uczennica kl. VI Magdalena Rej, która wykonała rysunek przedstawiający  Pałac Stawiarskich w Jedliczu. Jury przyznało naszej uczennicy II miejsce. Gratulujemy!

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Sukces Mateusza w konkursie "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"

cz.
03

1 czerwca 2020 roku rozstrzygnięty został półfinałowy etap ogólnopolskiego konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" zorganizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o naszym dziedzictwie naturalnym, konieczności i możliwościach jego ochrony. W 2020 roku konkurs odbywał się pod hasłem: (R)EWOLUCJE ZIEMI. Konkurs polegał na samodzielnym przygotowaniu przez uczestnika pracy pisemnej zgodnie z wybranym tematem i z wymogami formalnymi. Z radością informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu, Mateusz Fałat, zajął drugie miejsce w etapie półfinałowym konkursu organizowanym przez krakowski odział PIG – PIB, w którym udział wzięli uczniowie z dwóch województw – podkarpackiego i małopolskiego.

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego przy SP w Jedliczu

maj
25

Komunikat dotyczący postępowania rekrutacyjnego do drugiego oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jedliczu. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu informuje, że w dniu 25 maja 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do drugiego oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jedliczu.

Treść komunikatu - PDF

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie