Piątek 22 listopada 2019
imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Aktualności2

Wspólnie dbamy o nasze środowisko

lp.
26

Gmina Jedlicze czyni wiele starań ukierunkowanych na poprawę jakości życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego. Skutecznie podejmujemy różne inicjatywy i współpracujemy z mieszkańcami, szkołami, organizacjami społecznymi i innymi podmiotami w tym zakresie. Na przestrzeni ostatnich 3 lat udało się nam pozyskać znaczne dofinansowanie z funduszy pomocowych, zarówno z budżetu Unii Europejskiej, jak i z budżetu państwa. Wartość zrealizowanych w tym okresie zadań, na które pozyskaliśmy dofinansowanie to ponad 15 milionów złotych, w tym dofinansowanie uzyskane dzięki wnioskom i dokumentacji, którą przygotowaliśmy na przestrzeni tych trzech lat to ponad 9 milionów złotych. Wykaz istotniejszych zadań przedstawia poniższa tabela.

Tabela

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Gmina Jedlicze przyjazna OZE – otrzymaliśmy dofinansowanie dla mieszkańców

lp.
25

Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu dedykowanego mieszkańcom pn. „Wsparcie energetyki rozproszonej wśród mieszkańców Gminy Jedlicze”. Jest to Projekt partnerski z Gminą Dukla, którego całkowita wartość wynosi 13.601.165,77 zł. Gmina Jedlicze, jako lider Projektu zrealizuje zakres o wartości 8.556.511,56 zł, z czego dofinansowanie dla mieszkańców ze środków Unii Europejskiej wyniesie 5.380.068,37 zł, tj. 70% kosztów kwalifikowanych.

W ramach Projektu w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Jedlicze zamontowanych zostanie 336 instalacji fotowoltaicznych, 36 instalacji solarnych, 12 gruntowych pomp ciepła, oraz 64 piece opalane biomasą (pelletem).

Aktualnie oczekujemy na podpisanie umowy z Zarządem Województwa Podkarpackiego. Wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w projekcie będą indywidulanie informowane o dalszym sposobie postępowania. W przypadku wolnych miejsc w projekcie dodatkowy nabór zostanie ogłoszony na stronie internetowej: www.jedlicze.pl.

O stanie realizacji projektu będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

                                                                                          Burmistrz Gminy Jedlicze

            

 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wspólna pomoc dla Daniela!

lp.
19

Strażacy ochotnicy niejednokrotnie nieśli pomoc mieszkańcom w trudnych chwilach. Dzisiaj druh Daniel Müller, strażak OSP Jedlicze - Męcinka potrzebuje naszej pomocy. Po tym jak nagle zatrzymało się krążenie u Daniela, czeka go kosztowna i długa rehabilitacja. Do tej pory za pośrednictwem zbiórki prowadzonej przez żonę Anetę na portalu pomagam.pl udało  zebrać się 50 654  zł (stan na 19 lipca br. godz.10.00), co stanowi blisko połowę potrzebnej kwoty. Prosimy o pomoc i wsparcie finansowe dla Daniela, którego można udzielić pod tym linkiem: www.pomagam.pl/danielmuller

Poniżej poruszający apel małżonki  Anety Müller

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Dzielnicowy roku

maj
25

Służbę w Policji pełnię od 6 lat, dzielnicowym jestem od 11 miesięcy. Zawód policjanta umożliwia mi kontakt z ludźmi, również z tymi którzy bardzo często potrzebują pomocy, której ja w zakresie swoich obowiązków jestem w stanie im udzielić, co przynosi mi ogromną satysfakcję. Lubię moją pracę, ponieważ każdy dzień różni się od poprzedniego, co czyni te pracę ciekawą i atrakcyjną. Wydarzenie, które najbardziej utkwiło mi w pamięci to Dzień ślubowania na funkcjonariusza policji.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Subskrybuj RSS - Aktualności2