Czwartek 23 maja 2019
imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Aktualności

Nocna Jazda Ratowników dla Grzegorza

maj
22

Nocna Jazda Ratowników, która już po raz piąty odbyła się w Jedliczu, zgromadziła blisko 200 pojazdów ratowniczych. Dużym sukcesem zakończyła się zbiórka pieniążków przeznaczona na pomoc Grzegorzowi – ratownikowi  medycznemu. Grzegorz Karaś z Miejsca Piastowego pomagał innym jako ratownik medyczny przez ponad 25 lat. Jego życie zmieniło się w 2017 roku, kiedy dostał udaru mózgu. Od tego czasu Pan Grzegorz potrzebuje pomocy innych. Wolontariuszom tego dnia udało uzbierać się do puszek niemal 35 tys. złotych, co stanowiło rekordową kwotę.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Zapraszamy mieszkańców do udziału w dyskusji o bezpieczeństwie gminy

maj
21

Komisariat Policji w Jedliczu zaprasza mieszkańców gmin Jedlicze i Wojaszówka do wzięcia udziału w ewaluacyjnej debacie społecznej pt.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 11, w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Tokarskich 22 w Jedliczu.

Planowany porządek spotkania:

• otwarcie debaty społecznej – kom. Mariusz Gałązka, Komendant Komisariatu Policji w Jedliczu,
• Prelekcje dot. stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Jedlicze, funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, inicjatyw profilaktycznych realizowanych przez jedlickich policjantów oraz cyberbezpieczeństwa,
• Panel dyskusyjny,
• Podsumowanie i zakończenie debaty.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Jedlicze i Wojaszówka.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Konkurs plastyczny na plakat profilaktyczny rozstrzygnięty

maj
17

14 maja 2019r. podczas II Gminnego Turnieju Profilaktycznego organizowanego pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze nagrodzono autorów prac plastycznych wykonanych w ramach II Gminnego Konkursu na najlepszy plakat profilaktyczny. Wśród nich znaleźli się: I miejsce: Małgorzata Targ SP Potok II miejsce: Klasa III ZSP Jaszczew: Ewelina Smyka, Katarzyna Pasieka, Marlena Pasieka, Karolina Furtek, Karolina Przybyła, Oliwia Maciejowska, Justyna Twaróg, Wiktoria Krychta III miejsce: Kaja Wojtuń SP Jedlicze.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Jubileusz 70-lecia istnienia OSP w Dobieszynie

maj
17

W sobotę 11 maja br. obchodziliśmy 70-lecia istnienia OSP w Dobieszynie połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. Wspaniały jubileusz poprzedziła uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Dobieszynie, której asystowały poczty sztandarowe jednostek OSP działających na terenie Gminy Jedlicze oraz gmin sąsiednich. Następnie w asyście pocztów sztandarowych wszyscy zgromadzeni goście przemaszerowali pod Dom Ludowy w Dobieszynie, gdzie kontynuowano uroczyste obchody. Obowiązki dowódcy uroczystości pełnił druh Janusz Litwin, a historię jednostki przedstawił prezes OSP Dobieszyn dh. Rafał Janocha.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

II Gminny Turniej Profilaktyczny

maj
16

II Gminny Turniej Profilaktyczny 14 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu po raz drugi odbył się Gminny Turniej Profilaktyczny pod hasłem „Lajkuj zdrowie”, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze. Jest to inicjatywa mająca na celu promocję zdrowego stylu życia i zapobieganie zachowaniom ryzykownym. W turnieju skierowanym do uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych wzięły udział trzyosobowe drużyny z Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki i Potoka reprezentujące szkoły podstawowe z terenu Gminy Jedlicze.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych – zajęcia biblioteczne

maj
16

W miesiącu maju obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Ptaków Wędrownych.

Tematyka ornitologiczna była inspiracją do zorganizowania zajęć tematycznych przez GBP filia w Potoku  dla uczniów klas I-IV z edukatorem przyrodniczym Dorotą Mróz. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą życia i problemów związanych z migracją ptaków, oraz ich zagrożeń.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Mania Skłodowska…, eksperymenty i duża dawka wiedzy

maj
15

Tydzień bibliotek ma to do siebie, że czytelników czekają różne niespodzianki. W tym roku taką niespodzianką było dla czytelników niecodzienne spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem. Autor poprowadził spotkanie opierając je na jednej ze swoich książek „Mani Skłodowskiej”. Przybliżył czytelnikom życiorys Marii Curie- Skłodowskiej od najmłodszych jej lat, mało znany dzieciom i młodzieży a zawarty w w/w publikacji.  Pojawiły się konkursy z pytaniami: Czy Mania Skłodowska lubiła się uczyć?, W co grała z rodzeństwem?, O czym marzyła?, Kim jest człowiek lubiący czytać książki? Na te i wiele innych pytań dzieci znalazły odpowiedź w opowieściach naszego gościa.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności