Piątek 20 września 2019
imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Aktualności

Burmistrz Gminy Jedlicze zaprasza Mieszkańców do podpisania umów na montaż instalacji fotowoltaicznych

wrz.
18

Szanowni Mieszkańcy, 

W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie energetyki rozproszonej wśród mieszkańców Gminy Jedlicze i Gminy Dukla” uprzejmie informuję osoby, które przystąpiły do projektu, że rozpoczynamy procedurę podpisywania umów dotyczących wzajemnych zobowiązań prawnych, organizacyjnych i finansowych, związanych z montażem indywidulnego zestawu urządzeń fotowoltaicznych. 

Podpisywanie umów na poszczególne rodzaje instalacji powinno zakończyć się do dnia 15.11.2019 r. Dlatego uprzejmie proszę zainteresowane osoby o zgłoszenie się do tut. Urzędu Gminy celem podpisania stosownego dokumentu w podanych niżej terminach: 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim

wrz.
16

W dniu 9 września 2019 w Lublinie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie górskim XC Gminę Jedlicze oraz województwo podkarpackie reprezentowali zawodnicy Jedlicze Team. Zawody w tej olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego odbyły się na specjalnie przygotowanej trasie, o dużej skali trudności, z licznymi technicznymi przeszkodami, wymagającej zarówno dużych umiejętności technicznych oraz przygotowania kondycyjnego.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nowy samochód dla OSP Jedlicze-Męcinka

wrz.
12

Oficjalne podpisanie umów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na dofinansowanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odbyło się 6 września w Starostwie Powiatowym w Krośnie. Celem programu jest wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych przez strażaków z jednostek OSP. Podczas ich podpisywania obecni byli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba,  Starosta Krośnieński Jan Pelczar, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Komendant Miejski PSP w Krośnie Mariusz Bieńczak oraz prezesi jednostek OSP z terenu powiatu krośnieńskiego i jasielskiego.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ćwiczenia strażaków

wrz.
12

W dniu 31 sierpnia br. na terenie Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Jaszczwi odbyły się ćwiczenia z udziałem jednostek: OSP Długie, OSP Dobieszyn, OSP Jaszczew, OSP Jedlicze - Męcinka, OSP Moderówka, OSP Podniebyle, OSP Potok, OSP Żarnowiec. Symulowany pożar, w którym zagrożony był zbiornik wypełniony gazem to jeden z elementów ćwiczeń w terenie, z trudno dostępnym punktem poboru wody. Strażacy ćwiczyli także ewakuację rannego ratownika, który miał zostać poszkodowany podczas akcji.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze

wrz.
02

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które miały miejsce dzisiejszej nocy, wystąpiły lokalne podtopienia w miejscowości Żarnowiec. W chwili obecnej podejmowane są  działania w celu minimalizacji ich skutków. W przypadku wystąpienia zagrożenia, wszelkie zgłoszenia należy kierować po numer alarmowy 112 lub 998.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wakacyjne wycieczki do Bochni, Krakowa i Rymanowa Zdroju

sie.
28

W wakacyjne dni 14 i 19 sierpnia 2019r odbyły się wycieczki do Bochni, Krakowa i Rymanowa Zdroju. W wycieczkach uczestniczyły dzieci i młodzież ze świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych działających na terenie Gminy Jedlicze. W dniu 14 sierpnia 2019r pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Bochni, która jest najstarszą kopalnią soli na ziemiach polskich. Uczestnicy zwiedzanie rozpoczęli zjazdem głównym szybem. Trasa wiodła przez unikalne komory solne i stare wyrobiska. Wychowankowie świetlic przeszli przez trasę turystyczną, zwiedzili kaplicę św. Kingi z wykutymi w soli ołtarzami oraz figurami świętych, poznali legendę o Św. Kindze i soli. 

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Decydujesz, pomagamy - zakończenie projektu

sie.
28

W sobotnie popołudnie, 24 sierpnia, w Jedliczu na Zawodziu zgromadziła się duża grupa spacerowiczów aby poznać ścieżki przyrodniczo-turystyczne wytyczone przy realizacji projektu „Bliżej NATURY- turystycznie i sportowo”. Projekt zrealizowała grupa Cybantów i Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Podkarpacie” przy wsparciu Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Nadleśnictwa Kołaczyce, Stowarzyszenia Turystycznego „Cyba” oraz Urządu Gminy Jedlicze i finansowanego przez TESCO, w V edycji programu grantowego „Decydujesz –pomagamy”. 

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności