Wtorek 1 grudnia 2020
imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Aktualności

Godziny otwarcia GBP w okresie od 30 listopada do 27 grudnia 2020 roku

li.
30

Informujemy, że na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 30 listopada do dnia 27 grudnia 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu wraz z Filiami wznawia działalność polegającą na udostępnianiu zbiorów.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Moderówce

li.
24

Szkoła Podstawowa w Moderówce od roku współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja. Jest to organizacja, której głównym celem jest wspieranie zdolnych uczniów, pomaganie w realizacji ich marzeń, zainteresowań i pasji. Fundacja Świętego Mikołaja została powołana w 1998 roku. Organizuje ona liczne kampanie społeczne, akcje charytatywne, prowadzi ogólnopolski program stypendialny. Misją organizacji jest pomaganie i rozumienie istoty pomagania. Nie bez powodu patronem Fundacji jest biskup św. Mikołaj - jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia i dobroci. Fundacja Świętego Mikołaja to połączenie działalności charytatywnej, edukacyjnej i naukowej.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Odnowiona kuchnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi

li.
23

Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz środkom z budżetu Gminy Jedlicze udało się przeprowadzić niezbędny remont kompleksu kuchennego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 128 477,22 zł.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Być jak Ignacy

li.
23

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie należący do koła naukowego „ORION” w bieżącym roku szkolnym biorą udział w V edycji programu naukowego „Być jak Ignacy”. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzację osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Co roku uczniowie poznają naukowców, którzy mieli wpływ na rozwój nauki i postępu. W tym roku poznają – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Remont posadzki w pomieszczeniu garażowym OSP Moderówka

li.
20

W najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne w garażu OSP w Moderówce, polegające na wymianie zniszczonej, połamanej podłogi na posadzkę epoksydową. Strażacy-ochotnicy bardzo często pojawiają się jako pierwsi na miejscu zdarzenia, ratując ludzkie życie i mienie. Warto zadbać także o ich bezpieczeństwo, wyposażenie oraz stworzyć im godne warunki do pełnienia tej trudnej misji. Druhowie OSP Moderówka czynili starania o remont posadzki w pomieszczeniu garażowym, gdyż stare, zużyte podłoże znacznie utrudnia im codzienne użytkowanie pomieszczenia. W związku z tym, przy wsparciu merytorycznym pracownika Urzędu Gminy w Jedliczu, przygotowali wniosek do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie, o dofinansowanie na ten cel.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Informacja związana z montażem kotłów gazowych w ramach Projektu 3.3.1

li.
20

Szanowni Mieszkańcy Gminy Jedlicze,

otrzymaliśmy informację od Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, że zaplanowane na drugą połowę listopada tego roku montaże kotłów gazowych w ramach Projektu pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1” zostaną zrealizowane w późniejszym terminie.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Rozwój OSP Poręby trwa - Żuka zamieniono na Forda

li.
18

Po otwarciu nowej remizy OSP Poręby przyszedł czas na wymianę samochodu pożarniczego. Niemal pięćdziesięcioletniego Żuka zastąpił Ford Transit. Jednostka od kilkunastu miesięcy nie posiadała sprawnego pojazdu, dlatego Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik przy zaangażowaniu sołtysa wsi Poręby Kazimierza Peca i członków OSP, podjęła starania, by przywrócić ją do podziału bojowego KM PSP Krosno.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności