Wtorek 14 lipca 2020
imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Aktualności

Energooszczędne oświetlenie uliczne w Żarnowcu

lp.
14

W Żarnowcu zainstalowanych zostanie 8 energooszczędnych lamp typu LED, które pozwolą oświetlić odcinek drogi wewnętrznej na długości blisko 270 metrów. Koszt inwestycji to: 40 500, 07 zł, a wykonawcą jest firma Instal Projekt z Cergowej. Przewidywany termin zakończenia prac planowany jest na przełomie sierpnia i września br. Jak ważna jest to dla mieszkańców miejscowości inwestycja potwierdza fakt, iż głosami większości uczestników Zebrania Wiejskiego, które odbyło się 15 lutego 2020 r. mieszkańcy właśnie to zadanie wskazali jako priorytetowe podczas debaty nad Funduszem Sołeckim na 2020 rok. Warto podkreślić, że na terenie Gminy Jedlicze sukcesywnie powstaje nowe energooszczędne oświetlenie typu LED, lub takie, które zastępuje stare energochłonne formy oświetlenia.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Mieszkańcy solidarni w niesieniu pomocy

lp.
09

Na skutek burz i podtopień w naszej gminie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Moderówki i Jaszczwi, do których w pierwszej kolejności skierowana została pomoc przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem, które przy współpracy Magdaleny Dąbrowskiej, Gminy Jedlicze oraz  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedliczu było organizatorem zbiórki artykułów pierwszej potrzeby.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja GOPS dotycząca świadczeń DOBRY START "300+" oraz "500+"

lp.
02

DOBRY START - „300 +”

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie „DOBRY START”  tylko drogą elektroniczną na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia.

Od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia.

Wnioski elektroniczne można składać przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl, lub przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

Słownik: 
Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Jedliczanki w Finale Mistrzostw Polski 4-ek siatkarskich Kinder Sport

lp.
01

Po powolnym powrocie do rozgrywek sportowych znakomicie spisały się na zawodach młode siatkarki - uczennice SP w Jedliczu. W Finale Wojewódzkim 4-ek siatkarskich, który odbył się 24 czerwca w Rzeszowie, podopieczne trenerki Pani Beaty Wosiewicz zdobyły złoty i brązowy medal. To ogromny sukces. Zawodniczki dzięki niemu wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

#GaszynChallenge - zadanie wykonane

cz.
30

Mieszkańcy Gminy Jedlicze nie zawiedli i z dumą przejęli pałeczkę w sztafecie charytatywnej #GaszynChallenge, przekazaną przez naszych sąsiadów z Gminy Chorkówka. Zasady wyzwania są bardzo proste. Nominowani muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie - 10 zł na konto wybranego dzieciaka, które potrzebuje pomocy. Na wykonanie zadania jest określony czas, a nominowani przekazują pałeczkę dalej, typując kolejne 3 osoby, organizacje, instytucje, czy też firmy.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nawałnice nad Gminą Jedlicze - gdzie uzyskać pomoc?

cz.
29

Po nawałnicach, które przeszły nad Gminą Jedlicze w sobotnią noc mamy chwilę oddechu. Nasi strażacy pracowali bez przerwy ponad 24 godziny i za to należą im się gorące podziękowania. Pokazali wielką siłę, jedność i walkę o naszych mieszkańców. Tutaj żadne słowa nie wystarczą, żeby okazać to uznanie, a spisali się rewelacyjnie – mówi Burmistrz Jolanta Urbanik. Nasze jednostki pracowały nie tylko na terenie Gminy Jedlicze, ale były dysponowane z pomocą do sąsiednich gmin.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ruszył program „Sportowe Wakacje +”

cz.
25

W związku z ogłoszonym przez Ministra Sportu otwartym konkursem ofert na dofinansowanie zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych w ramach zadania „Sport dla wszystkich”, uprzejmie informuję, że o przyznanie dofinansowania na realizowane w ramach programu zadania, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, to jest związki, stowarzyszenia, fundacje.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności