Piątek 26 lutego 2021
imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Aktualności

Warsztaty historyczne online

lt.
24

W najbliższy poniedziałek, tj. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara zaprasza uczniów klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu na warsztaty historyczne, które poprowadzi pracownik rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Edukacja Online - szkolenie dla dzieci i młodzieży

lt.
11

Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu, podobnie jak Gminna Biblioteka Publiczna, bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim”. Zapisy odbywają się w dniach 11-22 lutego 2021 r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 134352081 lub w siedzibie GOK Jedlicze przy ul. Tokarskich 22. 

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

VIII Memoriał im. Zenona Jaracza w łucznictwie

lt.
11

W sobotę 6 lutego, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się VIII Memoriał im. Zenona Jaracza w łucznictwie. Turniej, który co roku jest wielkim wydarzeniem sportowym, niestety tym razem miał nieco skromniejszy wymiar. Panująca pandemia, spowodowała, że zawody rozegrano w ścisłym rygorze sanitarnym, bez obecności rodziny Pana Jaracza, a przede wszystkim bez udziału publiczności.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Rusza nabór na zajęcia z nowoczesnych narzędzi internetowych

lt.
11

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu przystąpiła do udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim”. Od dzisiaj, czyli z dniem 11 lutego, rusza nabór na zajęcia z nowoczesnych narzędzi internetowych przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Zapisy prowadzone będą do 22 lutego.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Konkurs na „Projekt Kartki Wielkanocnej”

lt.
04

Jeśli posiadasz nieprzeciętne zdolności plastyczne, albo po prostu masz pomysł na wyjątkową kartkę wielkanocną i chcesz powalczyć o cenne nagrody, zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na „Projekt Kartki Wielkanocnej” organizowanym przez Burmistrza Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Termin zgłoszeń: 4-24 lutego 2021 r. Szczegóły dostępne są w regulaminie.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Pierwsi mieszkańcy w Gminie Jedlicze

lt.
04

Z wielką radością informujemy, że powitaliśmy pierwszą mieszkankę oraz pierwszego mieszkańca Gminy Jedlicze w 2021 roku. Pola Czuchrzyńska z Długiego to pierwsza dziewczynka, która przyszła na świat w Gminie Jedlicze w 2021 r. Pola urodziła się 13 stycznia o godzinie 15:00, ważyła 3,250 kg i mierzyła 55 centymetrów. Rodzicami dziewczynki są Państwo Barbara i Krystian. Pierwszym chłopcem, a zarazem pierwszym dzieckiem urodzonym w Gminie Jedlicze w 2021 roku został Tymonek Syrek z Potoka. Na świat przyszedł 7 stycznia br., ważył 3,72 0kg i mierzył 57 cm. Rodzicami chłopca są Państwo Karolina i Tomasz.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Koncert Zimowy w Kościele Parafialnym w Jedliczu

lt.
03

W dniu 31 stycznia br. w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego w Jedliczu odbył się koncert wokalno -instrumentalny, podczas którego rozbrzmiewały polskie kolędy. Zebrani tego wieczoru w świątyni wysłuchali również utworów Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego i innych kompozytorów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Posted By redaktor czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności