Wtorek 22 września 2020
imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Aktualności

Wyścig „Solidarności i Olimpijczyków”

wrz.
11

W wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków”, który 10 września br. przejechał ulicami Gminy Jedlicze wystartowało 137 zawodników. Kolarze mieli oni do pokonania dystans o długości ponad 160 kilometrów, prowadzący z Krosna do Nowego Sącza. W Jedliczu zaplanowano pierwszą lotną premią, którą przy głośnym dopingu zgromadzonych na trasie licznych kibiców pierwszy pokonał Szymon Tracz z CCC Development Team.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja Prezydenta Miasta Krosna o likwidacji kursów MKS

wrz.
09

W dniu 4 września br. do Urzędu Gminy w Jedliczu wpłynęło pismo Prezydenta Miasta Krosna dotyczące likwidacji niektórych kursów MKS Sp. z o. o.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Pomoc dla strażaków OSP Jedlicze

wrz.
07

Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sukcesywnie wspiera nasze jednostki OSP. W dniu 3 września br. nastąpiło przekazanie przez Prezesa JPGKiM Huberta Wojtynkiewicza prostownika z rozruchem awaryjnym dla Strażaków Ochotników z jednostki OSP Jedlicze. Wcześniej strażacy otrzymali oświetlenie do wozu bojowego. W ramach możliwości wspomagane są przez nas jednostki OSP z terenu Gminy Jedlicze. Mam nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie służył mieszkańcom, zwłaszcza tym, którzy będą potrzebowali pomocy naszych strażaków - mówi  Prezes JPGKiM.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Stanowisko komputerowe podczas Powszechnego Spisu Rolnego

wrz.
01

Gminne Biuro Spisowe informuje, iż od 1 września br. w Urzędzie Gminy w Jedliczu zostało bezpłatnie udostępnione stanowisko komputerowe do samospisu w Powszechnym Spisie Rolnym. Celem funkcjonowania ww. punktu jest umożliwienie realizacji obowiązku spisowego użytkownikom gospodarstw rolnych w formie samospisu, którzy nie posiadają warunków technicznych do jego wykonania. Stanowisko komputerowe dostępne będzie w czasie przeprowadzania Powszechnego Spisu Rolnego od 1 września do 30 listopada 2020 r. w godzinach pracy Urzędu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Jakub Półchłopek zwycięzcą drugiej edycji Pucharu Polski MTB XC

wrz.
01

Sara Bodkowska oraz Jakub Półchłopek jako reprezentacja Jedlicze Team – sekcji GOSIR w Jedliczu wyjechała na drugą w tym roku edycję Pucharu Polski. Tym razem areną zmagań naszych kolarzy była położona w pobliżu Wałbrzycha miejscowość Boguszów Gorce. Długa, męcząca podróż w przeddzień zawodów nie pozwoliła niestety zapoznać się w sposób dostateczny z jedną z najlepszych i trudniejszych tras tej dyscypliny sportowej w naszym kraju.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wspólnie ratujemy życie innych! Mieszkańcy oddali krew

sie.
28

W czwartek 27 sierpnia br.  na parkingu przed budynkiem Urzędu Gminy w Jedliczu od godzin porannych trwała akcja oddawania krwi przez naszych mieszkańców. Do krwiobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie ustawiła się długa kolejka chętnych, dzięki którym zebrano ponad 12 litrów tego najcenniejszego daru życia. W ciągu trzech godzin zbiórki zaparkowany ambulans odwiedziło łącznie 50 krwiodawców, gdzie  po weryfikacji krew pobrano od 27 ochotników

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Drużynowe Mistrzostwo Polski zawodniczki ŁUKS Jedlicze

sie.
26

W dniach 21-23 sierpnia br. w Zgierzu, odbyły się zawody łucznicze w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Te zawody są także Mistrzostwami Polski w kategorii Junior Młodszy. Drużyna wojewódzka „Podkarpacie I”, w składzie której startowała zawodniczka ŁUKS Jedlicze Katarzyna Kozioł oraz 3 zawodniczki Tramp Jarosław zdobyła złoty medal. Po rundzie kwalifikacyjnej drużyna zajmowała III miejsce, jednak w pojedynkach finałowych zawodniczki spisały się na złoty medal pokonując najlepsze drużyny z całej Polski.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności