Niedziela 17 listopada 2019
imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Aktualności

Uroczysta Gala na zakończenie XXV Konkursu Poezji Współczesnej Autorstwa Bronisławy Betlej

li.
13

Przesłuchania konkursowe XXV KPWA Bronisławy Betlej odbyły się 28 i 29 października, zaś uroczyste zakończenie jubileuszowej edycji tej imprezy odbędzie się w najbliższy piątek (15 listopada) o g. 17-ej w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu (ul. Tokarskich 22). Rangę wydarzenia podnosi fakt, że konkurs honorowym Patronatem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Prezes Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich Mirosław Welz. Na gali wystąpią wszyscy laureaci tegorocznego konkursu w wierszach, których interpretecje pozwoliły im w oczach jurorów zdobyć najwyższe uznanie. Będą też chwile wspomnień o nieżyjącej od przeszło dwóch lat poetce, które przedstawi jej córka, Elżbieta Betlej. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości

li.
13

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Jedlicze zainaugurowała wieczornica zorganizowana przez XIX Drużynę Harcerską „Invictus” im. Józefa Piłsudskiego z Jaszczwi. W sobotni wieczór sala w Dworze Stojowskich wypełniła się po brzegi. Na scenie pojawiło się kilkudziesięciu harcerzy. Zaprezentowano kilkanaście utworów głównie o charakterze patriotycznym i niepodległościowym. Program został podzielony na kilka bloków tematycznych, w których pojawiły się piosenki z różnych ważnych momentów historii Rzeczpospolitej. Były więc pieśni legionowe, utwory z okresu międzywojennego, partyzanckie, warszawski folklor uliczny z czasów II Wojny Światowej, piosenki Powstania Warszawskiego i inna twórczość związana z polskim dążeniem do wolności i niepodległości.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wolne miejsca na wymianę kotłów gazowych

li.
08

Szanowni Państwo, 
mieszkańcy Gminy Jedlicze 

Uprzejmie informuję, że w projekcie pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1” pojawiły się wolne miejsca na wymianę kotłów gazowych. 

Zapraszam mieszkańców Gminy Jedlicze do składania deklaracji udziału w tym przedsięwzięciu. W ramach Projektu wymienimy u Państwa stary kocioł (opalany paliwem stałym, typu węgiel, drewno) na nowoczesny i ekologiczny kocioł gazowy kondensacyjny z dofinansowaniem w wysokości 85%. Zapraszam osoby zainteresowane do zgłoszenia się w Urzędzie Gminy w Jedliczu i wypełnienia stosownych dokumentów. Kotły będą montowane od II kwartału 2020 r., przewidziany okres zakończenia montażu przypada na II kwartału 2021 r. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

li.
08

W dniu 7 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu gościł uczestników XXXI Finału Laureatów Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Uczniowie szkół oraz przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze przygotowali 255 prac, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Komisja w składzie: Zofia Kędzierska, Józef Tucki oraz Katarzyna Kubal nie miała łatwego zadania, gdyż prace prezentowały wysoki poziom. Po burzliwych naradach wyłoniono laureatów w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na: przedszkola, szkoły podstawowe ( klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VII) oraz szkoły ponadpodstawowe.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości

li.
08

Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zapraszają mieszkańców na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego wyjątkowego święta zaplanowano szereg wydarzeń. Sobota 9 listopada godz. 18.00 - Dwór Stojowskich w Jaszczwi „Zakazane piosenki”– wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z 19 Drużyną Harcerską „Invictus” im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi. W tym roku, ze względu na przypadającą rocznice wybuchu II wojny światowej, śpiewane będą pieśni właśnie z tego okresu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Prace remontowo-konserwatorskie nagrobków Rodziny Trzecieskich

li.
05

Dzięki wspólnej inicjatywie Gminy Jedlicze i ORLEN Południe S.A. z siedzibą w Trzebini, zostały przeprowadzone prace remontowo-konserwatorskie zabytkowych nagrobków Rodziny Trzecieskich znajdujących na cmentarzu komunalnym w Jedliczu. Możemy być dumni, że dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do tego, aby uczcić w godny sposób ludzi, którzy tworzyli historię nie tylko naszego regionu. Tytus Trzecieski był patriotą i człowiekiem wielkiej myśli, który wspólnie z Ignacym Łukasiewiczem i Karolem Klobassą-Zrenickim założyli pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. Jesteśmy odpowiedzialni przed następnymi pokoleniami za zachowanie pamięci o wspaniałych Polakach – powiedziała Burmistrz Jolanta Urbanik.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

paź.
29

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informujemy iż Związek Gmin Dorzecza Wisłoki jako Beneficjent Projektu pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1” prowadzi postępowanie na wybór wykonawcy dokumentacji wykonawczej w ramach Projektu. Po wyborze wykonawcy będą, u Mieszkańców, którzy podpisali stosową umowę z Gminą, wykonywane przeglądy projektowe, co planuje się w II połowie listopada b.r. Wykonawcy będą posiadać stosowne upoważnienia. O terminach przeglądów Mieszkańcy będą informowani telefonicznie. Tylko kotły wymieniane zgodnie z zasadami Projektu będą mogły być dofinansowane. 

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności