Środa 14 listopada 2018
imieniny: Emila, Laury, Rogera

Aktualności

Informacja

li.
13
JPGKiM Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią głównego wodociągu w miejscowości Szczepańcowa w dniu 13.11.2018 r. (wtorek) nastąpi przerwa w dostawie wody miejskiej w miejscowościach Jedlicze, Dobieszyn i Potok.
 
Powrót zasilania nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
 
Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Strażacki trud”

li.
09

W dniu 7 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu gościł finalistów 30. etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Strażacki trud”. Uczniowie szkół oraz przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze nie zawiedli i  przygotowali aż 316 wspaniałych prac. Komisja w składzie: Zofia Kędzierska, Józef Tucki oraz Katarzyna Kubal wybrała i nagrodziła najciekawsze kompozycje nawiązujące do szlachetnej pracy strażaków.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kwesta na jedlickim cmentarzu

li.
09

Tradycyjnie już w Dniu Wszystkich Świętych na jedlickim cmentarzu komunalnym prowadzona była kwesta zorganizowana przez Komitet Społeczny Gmina Jedlicze Pamiętamy. Tego dnia przedstawiciele władz Urzędu Gminy w Jedliczu, Radni Rady Miejskiej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu oraz mieszkańcy zbierali datki na renowację nagrobków i pomników pamięci, znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze. Dzięki hojności odwiedzających jedlicką nekropolię, udało zebrać się kwotę w wysokości 7 936, 39 złotych, 1 dolara amerykańskiego oraz 1 euro. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli szlachetną inicjatywę Komitetu Społecznego – Gmina Jedlicze Pamiętamy i dołączyli do zbiórki.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Poświęcenie odrestaurowanej kapliczki w Chlebnej

li.
07

W sobotę 3 listopada w Chlebnej odbyło się uroczyste poświęcenie odrestaurowanej kapliczki, którego dokonał proboszcz jedlickiej parafii ks. Stanisław Turoń. W uroczystościach licznie udział wzięli mieszkańcy Chlebnej, przedstawiciele Urzędu Gminy w Jedliczu, Rady Miejskiej w Jedliczu oraz strażacy z OSP Chlebna. Następnie wspólnie przemaszerowano do Domu Ludowego, gdzie Panie z grupy odnowy wsi (partnerzy projektu) zaprezentowały przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny, przedstawiając przy tym rys historyczny kapliczki oraz dziękując Burmistrzowi Gminy Jedlicze Jolancie Urbanik  za pomoc w jej odnowieniu. Prace przy kapliczce przypadły w ważnym dla nas wszystkich roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla uczczenia tego doniosłego wydarzenia, odbyło się wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych przez wszystkich zgromadzonych gości.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

XXIV Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej

li.
06

30 i 31 października br. w budynku Szkoły Ludowej w Żarnowcu odbyła się XXIV Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Pierwszego dnia konkursu udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Odrzykonia, Posady Górnej, Przybówki, Jedlicza, Korczyny, Zalesia, Targowisk, Krosna nr 10, Krosna nr 14, Tarnowca, Krościenka Wyżnego, Rymanowa i Opacia. Laureatami pierwszego dnia konkursu zostali:

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze

li.
02

W dniu 27.10.2018 r. w Długiem odbyły się Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze. Wzięły w nich udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Jedlicze jak również Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik, Zespół kontrolny z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie na czele z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego bryg. Mariuszem Kozakiem, Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Józef Tucki, Prezes ZOMG ZOSP RP w Jedliczu dh Marek Maciejowski oraz Komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP w Jedliczu dh Rafał Janocha.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu

paź.
31

W ubiegłym tygodniu 24 października br. w sali narad Urzędu Gminy odbyła się pierwsza uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu. Młodych Radnych serdecznie powitała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, a uroczystego otwarcia sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak. Po złożeniu ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej, w tajnym głosowaniu dokonano wyboru przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących oraz sekretarza. Burmistrz Gminy Jedlicze oraz przewodniczący Rady Miejskiej pogratulowali wszystkim młodym radnym, którzy zdobyli zaufanie w swoich szkołach, jak również wyłonionemu prezydium.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności