Sobota 25 stycznia 2020
imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Kultura

Jasełka w Potoku

st.
23

W niedzielę (12.01) w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku zostały wystawione Jasełka, przygotowane przez przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Filialnego w Potoku. Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami przygotowały świąteczne przedstawienie, w którym zaprezentowane zostały sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wywołały prawdziwy podziw wśród widzów. Artyści doskonale wcielili się w odgrywane role, recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki Za swój występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zgromadzonych gości, wśród których nie mogło zabraknąć rodziców oraz dziadków.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

st.
20

10 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. Matki Anny Kaworek zaprezentowały dla wszystkich rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości wspaniałe Jasełka, by wspólnie świętować radość Bożego Narodzenia. Na scenie wystąpiła rekordowa liczba  32 artystów, a nad całością przebiegu przedstawienia czuwali: Monika Szymbara, Karolina Peszko, Magdalena Mercik, Dorota Dobrzańska oraz siostra Iwona Szewc.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Sukces wokalny uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Potoku

st.
14

W grudniu 2019 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Potoku wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie. Po ogłoszeniu wyników 7 stycznia 2020 roku okazało się, że młodzi artyści z Potoka znaleźli się w gronie finalistów – zajęli I równorzędne miejsce w konkursie! Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do programu realizowanego podczas siedmiodniowego wyjazdu do Zakopanego w roku szkolnym 2019/2020 w wyznaczonym przez fundację terminie. Finaliści zostaną również zaproszeni na Galę Pięciolecia Fundacji w grudniu 2020 r.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

st.
14

W grudniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu zainspirowani przez nauczyciela plastyki wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ZROZUMIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”. Organizatorem V edycji przedsięwzięcia pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Muzeum Regionalnego w Goczałkowicach-Zdroju był Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Celem konkursu było niezmiennie kształtowanie kreatywnej, pełnej tolerancji postawy wobec niepełnosprawności. W gronie laureatów znalazła się praca Karola Słabniaka z klasy 6a,któremu komisja konkursowa przyznała III miejsce. Gratulujemy!

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kino sferyczne

st.
14

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Jasełka - „Cud Świętej Nocy”

st.
10

W klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 15 grudnia 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem zaprezentowali jasełka pt. „Cud Świętej Nocy”. Włączyli się w ten sposób w przygotowanie piątego już Wieczoru Wigilijnego, zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Radę Sołecką wsi Długie.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Plebiscyt na osobowość roku 2019

st.
08

Mieszkancy Gminy Jedlicze nominowani w plebiscycie „Osobowość Roku 2019” organizowanym przez Gazetę Codzienną Nowiny:

W kategorii kultura - Joanna Dyląg-Faliszek . Szczegóły głosowania dostępne są  pod linkiem: link.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna - Wojciech Uram -  Szczegóły głosowania dostępne są  pod linkiem: link.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura