Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kultura

Spotkanie autorskie on-line z Krzysztofem Pławeckim

gru.
04

W dniu 25 listopada 2020 roku odbyło się spotkanie autorskie on-line z Krzysztofem Pławeckim – pisarzem książek dla dzieci. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1-3 ze Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy: Szkoły Podstawowej w Długiem, Szkoły Podstawowej w Moderówce, Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku, Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Szkoły Filialnej w Podniebylu.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

„Czy to bajka, czy nie bajka” – wyniki konkursu czytelniczego

li.
20

Miło nam poinformować, że konkurs czytelniczy „Czy to bajka, czy nie bajka” zorganizowany przez GBP w Jedliczu został rozstrzygnięty. Uczniowie klas III-IV musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia i twórczości Marii Konopnickiej. Do biblioteki wpłynęła bardzo duża liczba prac ze wszystkich szkół naszej gminy. Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny testów wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Należy podkreślić, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, w związku z czym przyznano dodatkowe wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe za udział. Dziękujemy uczestnikom konkursu za nadesłane prace, za trud ich wykonania i zaangażowanie.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Konkursy plastyczne

li.
18

Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprasza do udziału w dwóch konkursach plastycznych: „Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa” i „Świąteczne Anioły”. Konkurs „Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych klas I-III z terenu Gminy Jedlicze. Ozdoba choinkowa może posiadać dowolny kształt (np. zawieszki, bombki, figurki), ale musi być wykonana przy użyciu surowców pochodzenia naturalnego. Konkurs „Świąteczne Anioły” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-III, IV-VI i VII-VIII z terenu Gminy Jedlicze.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ojczyste Powroty – 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości

li.
12

W dniu 11 listopada przypada narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę w 1918 roku, po latach niewoli. Polska posiada wielu bohaterów narodowych, którzy prowadzili ją przez historyczne burze i zawieje, którzy swoją postawę wierności Ojczyzny trwale zapisali się w kalendarz wydarzeń naszej Ojczyzny. Zapraszam Państwa na recytację moich wierszy patriotycznych dotychczas niepublikowanych - Maria Stefanik.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Zasady wypożyczania książek w GBP w Jedliczu

li.
12

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. budynki Biblioteki i jej Filii zostają zamknięte. Powołując się na rekomendację Biblioteki Narodowej i nie chcąc pozbawić Państwa całkowitego dostępu do zbiorów, uruchamiamy od 12 listopada br. Punkt zwrotu i odbioru  przed budynkiem Biblioteki.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura