Wtorek 22 września 2020
imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Kultura

Narodowe Czytanie 2020

wrz.
11

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara z okazji 9 edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytamy „BALLADYNĘ” Juliusza Słowackiego. Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję NARODOWEGO CZYTANIA poprzez nagranie krótkiego filmiku z własną interpretacją fragmentu „BALLADYNY” Juliusza Słowackiego, umieszczenie go na swoim profilu FB i oznaczenie #GBPJedliczeCzytaBalladynę. Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu będzie udostępniać je na swoim bibliotecznym fanpage’u. Dla uczestników angażujących się w akcję NARODOWEGO CZYTANIA przygotowaliśmy w prezencie pamiątkowy egzemplarz „BALLADYNY” z pieczęcią prezydencką.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Trwają zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw „Wieleżyński alchemik ze Lwowa"

wrz.
11

W kilku miejscach województwa trwają zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw „ Wieleżyński alchemik ze Lwowa". Bohaterem fabularyzowanego dokumentu jest Marian Wieleżyński, spadkobierca wiedzy Łukasiewicza i kontynuator jego myśli. Wieleżyński to wybitna postać, inżynier chemik, przemysłowiec, a zarazem wynalazca i pionier przemysłu gazowniczego w Polsce. Zbudował innowacyjną firmę, działającą na niespotykanych wówczas zasadach akcjonariatu pracowniczego. Jego wizjonerstwo zaowocowało stworzeniem pierwszego na świecie gazociągu w Borysławsko – Drohobyckim Zagłębiu Naftowym. Film ukazuje jego wkład w rozwój ubogiej Galicji.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Narodowe Czytanie 2020

sie.
31

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku i ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W sobotę 5 września br. odbędzie się 9 edycja tego przedsięwzięcia. W tym roku czytana będzie "BALLADYNA" Juliusza Słowackiego.  

Biblioteka w Jedliczu zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję NARODOWEGO CZYTANIA poprzez nagranie krótkiego filmiku z własną interpretacją fragmentu "BALLADYNY" Juliusza Słowackiego, umieszczenie go na swoim profilu FB i oznaczenie #GBPJedliczeCzytaBalladynę.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Warsztaty plastyczne „Dekoracje ze słońca”

sie.
24

Podczas dwudniowych warsztatów plastycznych, które odbyły się w parku przy Dworze Stojowskich w Jaszczwi powstały prawdziwe i niepowtarzalne „dzieła”. Pierwszego dnia uczestnicy zajęć tkali barwne, letnie obrazki na ramkach wykonanych z gałęzi. Wykorzystywali do tego przeróżne materiały takie jak: wełna, kolorowe sznurki, kwiaty oraz zioła, które można teraz zrywać na łąkach. Drugiego dnia każdy mógł ozdobić według własnej wyobraźni słomiany wianek, używając w dużej mierze również naturalnych materiałów.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wsparcie na budowę Pomnika 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 w Harcie

sie.
12

Z inicjatywy społecznej w Harcie na terenie Gminy Dynów powstaje Pomnik 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920. Wójt Gminy Dynów Wojciech Piech oraz Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Artur Szczutek zwracają się z prośbą o rozpowszechnienie idei powstania pomnika oraz o wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Dekoracje ze Słońca

sie.
11

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura