Niedziela 5 kwietnia 2020
imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Inwestycje i remonty

Kolejny krok do budowy mostu

mrz.
27

Wspólna inicjatywa połączenia Gminy Jedlicze i Gminy Tarnowiec mostem na rzece Jasiołka jest coraz bliższa realizacji. W dniu wczorajszym o godzinie 11:00 odbyło się otwarcie ofert przetargowych. Na ogłoszony 27 lutego br. przetarg odpowiedziało aż pięć firm - Informacja z otwarcia ofert przetargowych.

Wartość ofert brutto kształtuje się od 6 472 935, 41 zł do 9 486 531, 82 zł. Wszyscy oferenci zaproponowali 84-miesięczny okres gwarancji. Na budowę mostu wraz z drogą dojazdową Gmina złożyła w roku ubiegłym do Funduszu Dróg Samorządowych wniosek o dofinansowanie.

„Po pozytywnej ocenie naszego wniosku przez Panią Wojewodę, oczekujemy obecnie na zatwierdzenie dofinansowania przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Pozyskane środki i realizacja inwestycji to będzie spełnienie długoletnich oczekiwań mieszkańców oraz nasz wspólny wielki sukces” – podkreśliła Burmistrz Jolanta Urbanik.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze

mrz.
13

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi wnioskami mieszkańców dotyczącymi poprawy nawierzchni dróg i informacjami przekazanymi w pisemnych odpowiedziach o planowanym rozpoczęciu przeglądu pozimowego stanu gminnych dróg w miesiącu marcu, uprzejmie informuję, iż z uwagi na ogłoszony z dniem wczorajszym zamiar wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego ogólny przegląd dróg zostanie zrealizowany w terminie późniejszym.

Jednocześnie wykonywane są najpilniejsze prace w zakresie poprawy warunków technicznych dróg o nawierzchniach nieulepszonych oraz bitumicznych. Pracownicy Urzędu Gminy w Jedliczu prowadzą bieżący monitoring ich stanu. Potrzeby remontowe będą zrealizowane stosownie do rozmiaru szkód, pilności napraw i możliwości budżetowych. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Trwają prace przy rozbudowie remizy OSP Dobieszyn

lt.
10

Jednym z priorytetów Gminy Jedlicze jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Mając na uwadze niezwykle istotną rolę jaką pełnią jednostki OSP, przeprowadzono szereg inwestycji w infrastrukturę oraz zakup nowych samochodów i sprzętu dla jednostek OSP działających na terenie gminy.

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Przebudowa budynku zabytkowej oficyny

lt.
04

W dniu 31 stycznia 2020 r. zakończyły się prace nad przebudową budynku zabytkowej oficyny w Jaszczwi. Jest to kolejny etap rewitalizacji Dworu Stojowskich. Zakres wykonywanych prac rozpoczętych w kwietniu 2019 r. obejmował remont dachu, drewnianego stropu nad parterem, schodów wewnętrznych oraz podbicie ław fundamentowych.

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jaszczew

st.
14

Trwają prace przy realizacji kolejnych etapów kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jaszczew. Realizowane są dwa kolektory, a mianowicie: kolektor R o długości 1438 m oraz kolektor S o długości 2054 m. Umożliwi to przyłączenie do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej kolejnych 40 budynków. Wykonawcą jest firma „Potok” z miejscowości Stróżówka. Pomimo okresu zimowego prace przebiegają bez większych zakłóceń. Przewidywany termin zakończenia prac - 31.01.2020r. Wartość robót budowlanych to 608 028,08 zł brutto.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nowy chodnik w Jaszczwi

st.
10

W miejscowości Jaszczew wykonany został chodnik o długości 106 metrów, który połączył drogę powiatową P1944R oraz drogę wewnętrzną. Zrealizowane zadanie poprawi ciąg komunikacyjny pomiędzy drogą krajową DK28, a drogą powiatową.

Zakres prac obejmował m.in.: wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne, ułożenie podbudowy z kruszywa łamanego, ułożenie obrzeży, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej. Inwestycja została zrealizowana w ramach funduszu sołeckiego.

Wykonawcą była firma Łukasz Brański MAX-BRUK. Koszt inwestycji 35 300 zł.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wykonanie drogi wewnętrznej w miejscowości Jedlicze

st.
08

Gmina Jedlicze zrealizowała inwestycję,  której celem było połączenie drogi wewnętrznej położonej przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu z ulicą Traugutta.

Nowa nawierzchnia o długości 60 metrów wraz z wybudowanym chodnikiem poprawi dojazd do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu oraz pozwoli usprawnić ruch samochodowy w centrum Jedlicza. Zwiększyła się również dostępność miejsc postojowych dla osób odwiedzających GOK. Obecnie, dzięki łącznikowi będą mogli korzystać swobodnie także z parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Jedliczu.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Inwestycje i remonty