Czwartek 28 stycznia 2021
imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Inwestycje i remonty

Remonty w placówkach oświatowych

st.
27

Gmina Jedlicze systematycznie poprawia warunki lokalowe w swoich placówkach oświatowych. W ostatnim okresie w szkołach i przedszkolach  wykonano szereg prac remontowych oraz konserwatorskich, które wpłyną na poprawę komfortu nauki i pracy. W Samorządowym Przedszkolu w Jedliczu odnowione zostało wejście główne oraz wymieniono tablicę rozdzielczą i instalację elektryczną na parterze budynku. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wyremontowano drogi w Moderówce i Podniebylu

st.
05

Sprzyjająca aura pozwoliła na sprawne przeprowadzenie prac w infrastrukturze drogowej. W grudniu minionego roku dokonano odbioru zadań dotyczących remontów kolejnych zniszczonych dróg gminnych. Tym razem poprawiono warunki jazdy na odcinkach w miejscowościach Moderówka i Podniebyle. 

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Fotoradar w Moderówce

gru.
31

Ma działanie prewencyjne, a pod groźbą surowego mandatu studzi zapędy kierowców lubiących szybką jazdę i co najważniejsze wpływa na poprawę bezpieczeństwa w pobliżu szkoły i przejścia dla pieszych, gdzie często łamane są przepisy i dochodzi do tragicznych wypadków. W dniu wczorajszym, tj. 30 grudnia 2020 r. swoją „pracę” rozpoczął fotoradar w Moderówce przy Drodze Krajowej nr 28.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Gmina Jedlicze skuteczna w pozyskiwaniu środków

gru.
22

Prawie 3 miliony złotych trafi do Gminy Jedlicze w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych! To wielki sukces, gdyż zdobyliśmy najwięcej spośród wszystkich gmin powiatu krośnieńskiego. Gmina Jedlicze wnioskowała o kwotę  2 550 000, 00 zł na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Długie. Pozyskaliśmy na ten cel wsparcie w wysokości 2 000 000, 00 zł.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Remont posadzki w pomieszczeniu garażowym OSP Moderówka

li.
20

W najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne w garażu OSP w Moderówce, polegające na wymianie zniszczonej, połamanej podłogi na posadzkę epoksydową. Strażacy-ochotnicy bardzo często pojawiają się jako pierwsi na miejscu zdarzenia, ratując ludzkie życie i mienie. Warto zadbać także o ich bezpieczeństwo, wyposażenie oraz stworzyć im godne warunki do pełnienia tej trudnej misji. Druhowie OSP Moderówka czynili starania o remont posadzki w pomieszczeniu garażowym, gdyż stare, zużyte podłoże znacznie utrudnia im codzienne użytkowanie pomieszczenia. W związku z tym, przy wsparciu merytorycznym pracownika Urzędu Gminy w Jedliczu, przygotowali wniosek do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie, o dofinansowanie na ten cel.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Remont drogi w Jedliczu

li.
13

Gmina Jedlicze sukcesywnie rozwija infrastrukturę drogową, która służy mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorcom. W listopadzie dokonano odbioru wyremontowanego odcinka drogi w centrum Jedlicza. Przeprowadzone prace na bocznej drodze ulicy Sienkiewicza przyczynią się do poprawy estetyki w tej części miasta oraz poprawią bezpieczeństwo i komfort poruszania się na jezdni prowadzącej do zakładów pracy, sklepów, stacji paliw oraz budynku wielorodzinnego.

Zakres wykonanych robót objął m.in.: rozebranie starej nawierzchni, poprawę odwodnienia, ułożenie nawierzchni mineralno-bitumicznej oraz utwardzenie poboczy. Wartość zrealizowanej inwestycji to 58 706, 67 zł. Zadanie zostało zrealizowane ze środków własnych Gminy Jedlicze.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nowe oświetlenie w hali GOSiR w Jedliczu

li.
09

Hala widowiskowo-sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu nabrała blasku i to dosłownie, ponieważ zakończyła się wymiana przestarzałego oświetlenia metalo-halogenowego na  nowoczesne oświetlenie LED. Rok 2020 to bardzo trudny czas pod względem funkcjonowania ośrodków sportu. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID 19, z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych nasza działalność została mocno ograniczona.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Inwestycje i remonty