Czwartek 22 kwietnia 2021
imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Inwestycje i remonty

Głosujemy na Dom Pomocy Społecznej w Jedliczu!

kw.
01

Miło jest mi poinformować, że inwestycja polegająca na budowie Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu została zakwalifikowana do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Zapraszam Państwa do czynnego udziału w tym konkursie. Aby zagłosować na Dom Pomocy Społecznej w Jedliczu należy wejść na stronę:

https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2262/object/2456/budowa-samorzadowego-domu-pomocy-spolecznej-w-jedliczu

następnie  podać imię i nazwisko, adres mailowy oraz zaznaczyć "Nie jestem robotem" - a po udanej weryfikacji kliknąć "Zagłosuj". Na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, który  należy zaakceptować.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Inwestycje w edukację i bezpieczeństwo

mrz.
31

Gmina Jedlicze prowadzi szereg inwestycji, mających na celu rozwój naszej małej ojczyzny na wielu płaszczyznach. Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Domu Pomocy Społecznej, dobiegają końca prace przy przebudowie rowu na osiedlu Jedlicze-Męcinka, z dnia na dzień coraz bardziej realnych kształtów nabiera budowa mostu nad rzeką Jasiołka. Kolejnym sektorem, w którym prowadzone są zaawansowane modernizacje jest edukacja. Oprócz wspomnianej wcześniej rozbudowy szkoły w Dobieszynie, trwają także prace w Długiem.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Rozbudowa szkoły w Dobieszynie

mrz.
29

Gmina Jedlicze sukcesywnie rozbudowuje bazę oświatową, dzięki czemu możliwa jest poprawa warunków kształcenia oraz wyposażenie placówek oświatowych. Obecnie na terenie gminy prowadzone są dwie duże inwestycje, polegające na rozbudowie szkół w Dobieszynie oraz Długiem. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Dobieszynie, gdzie prowadzone prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. W tej chwili wykonywane są roboty wykończeniowe, które dotyczą m.in.: instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, wyposażenia budynku w osprzęt elektryczny, ułożeniu posadzek oraz prac malarskich.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Remonty cząstkowe dróg

mrz.
29

Trwają remonty cząstkowe dróg o nawierzchniach ulepszonych, dla których właścicielem jest Gmina Jedlicze. W ramach prac likwidowane są ubytki i spękania nawierzchni, uzupełniana jest podbudowa oraz utwardzane są pobocza. Kwota przeznaczona w budżecie na ten cel to 100 000 zł.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nowe wyposażenie Domu Ludowego w Potoku

mrz.
25

W lutym i marcu br. zrealizowane zostały trzy zadania, które dotyczyły doposażenia Domu Ludowego w Potoku. W ramach Funduszu Sołeckiego zakupiono zestaw nagłośnieniowy, witrynę chłodniczą oraz zbiornik na ciepłą wodę. Łączna kwota tych inwestycji wyniosła ponad 13 000 zł brutto.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

W Potoku i Moderówce powstanie nowe oświetlenie drogowe

mrz.
19

Niebawem rozpoczną się prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa w miejscowościach Potok i Moderówka za sprawą budowy nowego oświetlenia drogowego. Łącznie powstanie tam 25 punktów oświetleniowych. Roboty zostaną wykonane do końca maja 2021 roku.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Trwa budowa mostu nad rzeką Jasiołka w Jedliczu

mrz.
18

Wyczekiwana przez mieszkańców budowa nowego mostu pomiędzy Gminą Jedlicze oraz Gminą Tarnowiec nabiera realnych kształtów. Już niedługo, w bliskiej okolicy budowanej przeprawy rozpoczną się prace drogowe. Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem i ma zostać ukończona do końca października bieżącego roku.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Inwestycje i remonty