Piątek 18 czerwca 2021
imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Akcja „Wyślij pączka do Afryki 2021” w Szkole Podstawowej w Potoku

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej w Potoku włączyli się w działania charytatywne pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki 2021”.

Ogólnopolską akcję zorganizowała krakowska Fundacja Kapucyni i Misje, a jej celem było uzyskanie funduszy na realizację następujących projektów - działalność ostrego dyżuru pediatrycznego w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, dożywianie osieroconych dzieci w parafii Ndim, remont Pawilonu Ginekologiczno - Położniczego w Szpitalu w Ngaoundaye, budowę świetlicy środowiskowej w Bocaranga, przebudowę boiska do gry w koszykówkę w Cocobeach w Gabonie, pomoc rodzinom, osobom chorym i niepełnosprawnym w Bam, remont trzech kaplic, budowę dwóch studni głębinowych w Czadzie, zakup leków, wsparcie placówek przedszkolnych, rozbudowę laboratorium analitycznego oraz pomoc wspólnotom katolickim w Republice Środkowoafrykańskiej i Republice Czadu.

W lutym uczniowie Szkoły Podstawowej w Potoku zebrali do puszek datki w kwocie 233 zł 20 gr, które zostały przekazane na konto fundacji. Niestety, ze względu na okres pandemii, niemożliwa była organizacja akcji charytatywnej w innym wymiarze. Darczyńcy mieli również możliwość przekazania środków finansowych za pomocą systemów elektronicznych.

W imieniu wszystkich potrzebujących oraz działającej na ich rzecz fundacji serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za wsparcie materialne wymienionych wyżej projektów.

SP w Potoku