Piątek 18 czerwca 2021
imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Projekt historyczny „Polacy i Żydzi - byliśmy sąsiadami” w SP w Potoku

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku od stycznia do marca br. na lekcjach historii i podczas zajęć Klubu Historycznego „Klio”,  realizowali projekt „Polacy i Żydzi – byliśmy sąsiadami”, który miał na celu między innymi: poznanie tradycji i kultury żydowskiej, naukę szacunku do drugiego człowieka, zdobycie umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji w Internecie oraz w zasobach bibliotecznych.

W ramach projektu uczniowie wykonywali m. in. prezentacje multimedialne i uczestniczyli w warsztatach kulinarnych online, gdzie przygotowywali hamantasze, tradycyjne dla kuchni żydowskiej, nadziewane ciasteczka w kształcie trójkąta, wypiekane w przeddzień święta Purim i spożywane w czasie tego święta.

Partnerem projektu była Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu – filia w Potoku, zaś opiekunem grupy - Pani Mariola Pacek, nauczyciel historii.

Zdjęcia Mai Brańskiej i Julii Rak oraz prezentacje autorstwa Aleksandry Chrobak, Patrycji Lawery, Darii Nowak, Eleny Rak i Julii Zych (Julia wykonała także rysunek Stasi Ulmy z Markowej), czyli członków wspomnianego Klubu, możemy zobaczyć na tzw. wirtualnej tablicy Padlet pod adresem - LINK