Piątek 18 czerwca 2021
imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 5 czerwca 2020 r.

Uprzejmie informuję, że od dnia 6 czerwca 2020 r. zostaje wznowiona możliwość wynajmu sal w Domach Ludowych na terenie Gminy Jedlicze.

Ponadto informuję, że możliwość wynajmu sal wyłączona będzie w terminie od 21 czerwca do 15 lipca br. ze względu na ogłoszony termin wyborów prezydenckich oraz brak konkretnych wytycznych sanitarnych dotyczących warunków, jakie będą obowiązywać przy przygotowaniu lokali wyborczych.

Czytaj dalej


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 3 czerwca 2020 r.

Uprzejmie informuję, iż w porozumieniu z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krośnie odnośnie „Regulaminu dotyczącego funkcjonowania Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu po wznowieniu pracy w czasie trwania stanu epidemicznego” wznawiamy otwarcie Ośrodka z dniem 8 czerwca 2020 r.

Czytaj dalej

 


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 25 maja 2020 r.

Szanowni Mieszkańcy,

na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informuję że Urząd Gminy Jedlicze będzie otwarty dla mieszkańców i klientów w pełnych godzinach urzędowania, tj.: w poniedziałki 8:00-16:00, od wtorku do piątku 7:00-15:00. Pracownicy z zakresu prowadzonych spraw nadal będą Państwa przyjmować na wyznaczonych stanowiskach obsługi na parterze budynku. Wciąż jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad, które zmniejszają ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, tj.

Treść komunikatu - PDF


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 20 maja 2020 r. Wznowienie zajęć Ogniska Muzycznego w GOK

Uprzejmie informuję, iż w porozumieniu z Z-cą Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu z dniem 20 maja br. wznowione zostają zajęcia Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych odbywać się będą indywidualnie w dotychczasowych terminach, po wcześniejszym uzgodnieniu ich z instruktorem. Obowiązkowe będą maseczki ochronne lub przyłbice, w celu spełnienia wymagań określonych w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj dalej


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 6 maja 2020 r. o wznowieniu otwarcia Biblioteki oraz Filii

Uprzejmie informuję, iż w porozumieniu z Dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krośnie odnośnie Regulaminu dotyczącego funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu oraz jej Filii po wznowieniu pracy w czasie epidemii wznawiamy otwarcie Biblioteki oraz Filii z dniem 7 maja br.

Czytaj dalej


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze dotyczący obiektów kwarantannowych

Informuję, że gotowość do przyjęcia osób skierowanych do odbycia obowiązkowej kwarantanny zgłosiły nastepujące podmioty:

1) Pensjonat Amelia w Iwoniczu Zdroju, ul. Kulczyńskiego 2, tel. (13) 43-501-30, 512 340 381 -  PDF
2) Ośrodek Wypoczynkowy w Rudawce Rymanowskiej 6, tel. 882 684 408.

Szczegółowe zasady odbywania kwarantanny nalezy uzgadniać bezpośrednio z ośrodkami.


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 23 kwietnia 2020 r.

Treść komunikatu: PDF


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 22 kwietnia 2020 r.

Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze o zmianie termiu składania oświadczeń majątkowych.

Treść komunikatu - PDF


Ograniczenie w funkcjonowaniu Samorządowego Żłobka w Jedliczu.

Treść informacji - PDF


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 12 marca 2020 r.

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19 z dniem dzisiejszym tj. 12 marca odwołuje się wszystkie wydarzenia oraz zajęcia sportowe i kulturalne w gminnych instytucjach kultury, sportu oraz świetlicach opiekuńczo-wychowawczych działających przy Gminie Jedlicze.

Czytaj dalej


Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 12 marca 2020 r.

W związku z zagrożeniem epidemią COVID 19 (zwanym koronawirusem) Burmistrz Gminy Jedlicze zwraca się z prośbą, aby wszyscy petenci Urzędu ograniczyli wizyty w Urzędzie Gminy Jedlicze oraz w jednostkach organizacyjnych i w miarę możliwości załatwiali sprawy urzędowe wykorzystując alternatywne źródła komunikacji tj. elektroniczną, telefoniczną, pocztową.

Czytaj dalej


Komunikat SPG ZOZ w Jedliczu z dnia 27 marca 2020 r.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, SPG ZOZ w Jedliczu  od 16.03.2020 r. wprowadza zapobiegawcze środki dotyczące obecnej sytuacji

Czytaj dalej


Komunikat JPGKiM dnia 27 marca 2020 r.

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenia się epidemii koronawirusa Zarząd JPGKiM Sp. z o.o. podjął decyzję że, inkasenci nie będą wchodzić do domów aby dokonać odczytów wodomierzy.

Czytaj dalej


Komunikat GOPS w Jedliczu z dnia 27 marca 2020 r.

Informacja dotycząca dyżurów GOPS w Jedliczu w związku z rozpowszechnianiem SARS-Co V-2.

Czytaj dalej


Komunikat ZEASiP z dnia 27 marca 2020 r.

W związku z zagrożeniem epidemią wirusa SARS-Co V-2 (koronowirusa), informujemy, że od dnia 30 marca 2020 r. do odwołania Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół i Przedszkoli w Jedliczu nie prowadzi obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Czytaj dalej


Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Czytaj dalej