Czwartek 6 maja 2021
imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Aktualności

Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”

maj
06

W bieżącym roku Gmina Jedlicze otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” w wysokości 10.000,00 zł. Dzięki Programowi Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” przeprowadzone zostaną zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Jedlicze. Program obejmie łącznie 90 uczniów podzielonych na 6 grup ćwiczebnych, z których każda liczyć będzie maksymalnie 15 osób.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

maj
05

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To zaburzenie rozwojowe, które objawia się obniżeniem funkcji intelektualnych. Często wiąże się to z trudnościami w nauce, porozumiewaniu się, wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz uzyskiwaniu kompetencji społecznych. Dzień Godności to możliwość przypomnienia społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak wszyscy - tak samo kochają, bawią się, płaczą, cierpią i walczą ze swoimi słabościami.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Za nami II Rekreacyjny Bieg z Flagą Zjedliczeni

maj
05

W niedzielę 2 maja br. odbył się II Rekreacyjny Bieg z Flagą Zjedliczeni, podczas którego uczestnicy celebrowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na sportowo. Wspólna inicjatywa Gminy Jedlicze oraz Jedlickiego Stowarzyszenia Sportowo Turystycznego Wojtek MTB zakończyła się pełnym sukcesem, bowiem wszyscy zawodnicy, zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi, wyjeżdżali z Jaszczwi w znakomitych nastrojach.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

maj
04

Gminne uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która była koncelebrowana w Kościele Parafialnym w Jedliczu. Następnie w asyście przedstawicieli władz samorządowych na czele z Burmistrzem Jolantą Urbanik, radnych, sołtysów, kapłanów, GOK, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańców przemaszerowano wspólnie pod budynek Urzędu Gminy, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca twórców Konstytucji 3 Maja. Serdeczne podziękowanie za pomoc w zabezpieczeniu uroczystości składamy strażom OSP z terenu Gminy Jedlicze oraz policjantom z Komisariatu Policji w Jedliczu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja związana z montażem kotłów gazowych w ramach Projektu 3.3.1

kw.
30

Informacja dotycząca montażu kotłów gazowych realizowanego w ramach Projektu "Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Projekt 3.3.1". 

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Remont pomieszczeń Domu Ludowego w Chlebnej

kw.
28

W lipcu br. w Domu Ludowym w Chlebnej zostanie przeprowadzony remont pomieszczeń wraz zakupem niezbędnego wyposażenia. Koszt tego zadania wyniesie 35 989, 80 zł brutto i zostanie w całości pokryty z Funduszu Sołeckiego.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie „Witaj Maj, 3 Maj”

kw.
26

Burmistrz Gminy Jedlicze zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Jedlicze do wzięcia udziału w konkursie „Witaj Maj, 3 Maj”. Konkurs polega na przesłaniu mailem autorskiego zdjęcia polskiej flagi oraz uzupełnionego testu zawierającego dwa pytania otwarte i dziesięć zadań zamkniętych wraz z wypełnionymi dokumentami. Dla najbardziej kreatywnych uczestników przygotowaliśmy cenne nagrody!

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności